Андріївська церква в Києві

andreevskaja tserkov v kieve 4 Андріївська церква в Києві

Початок будівництва:
1744 р.
Архітектор:
Бартоломео Растреллі
Скульптор:
О. Антропов, Г. Левицький, І. Вишняков, П. Борисполець
Місце розташування:
Київська область
м. , вул. Андріївський узвіз, 23
На замітку:
належить до УАПЦ

на карті:

andreevskaja tserkov v kieve Андріївська церква в Києві

Святим місцем вважається місце розташування цього храму, як свідчить преподобний Нестор, тут ще в першому столітті святим апостолом Андрієм був споруджений хрест, який пророкував славне православне майбутнє на цих землях.

Закласти новий храм в ім'я святого апостола Андрія веліла велика імператриця Катерина Петрівна. Спочатку розробку проекту довірили Йоганну Готфріду Шеделю, але в 1745 році він запропонував рішення, яке не було схвалено в Петербурзі. У 1746 році новим архітектором став Франческо Бартоломео Растреллі і за його кресленнями через рік починається будівництво нового храму.

Хоча будівельні роботи завершили у 1753 році, посвята храму відбулася лише 1767 року, та була проведена київським митрополитом Арсенієм Могилянським. Це було обумовлено досить тривалим періодом внутрішньої обробки і оснащення церкви. Григорій Левицький писав ікони для іконостасу цілих три роки, а саме створення позолоченого іконостасу за малюнками Растреллі тривало майже до відкриття храму.

andreevskaja tserkov v kieve 2 Андріївська церква в Києві

Навіть після того, як храм відкрили, він вимагав продовження багатьох робіт, які весь час тут велися. Так як він мав дуже високу архітектурну цінність, в 1968 році йому присвоїли статус національного заповідника «Софія Київська». А під час реконструкції 1974—1979 років, храм нарешті повертає собі свій первинний вигляд, який колись був зіпсований багатьма дрібними роботами.

Як храм божий Андріївська церква знову відчинила свої двері в 2000 році, після проведення ще однієї відновлюючої реконструкції, що тривала цілих вісім років. Сьогодні кожен може прийти в це святе місце, щоб помолиться або ж просто заради отримання естетичної насолоди від величності цієї стародавньої архітектури.

andreevskaja tserkov v kieve 3 Андріївська церква в Києві

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑