Археологічний музей «Добранічівська стоянка»

Час заснування:
1977 р.dobrani4ev4 Археологічний музей «Добранічівська стоянка»
Засновник:
Інститут археології АН України, доктор історичних наук І. Г. Шовкопляс
Графік роботи:
Понеділок — субота (10 — 18), неділя — вихідний
Місце розташування:
Київська обл.
Яготинський район,
с. Добраничівка, в. Музейна 1
тел.: (04575) 3-36-52
На замітку:
За музеєм живе пан Василь з дружиною. Він сторож музею, екскурсовод та учасник розкопок. Проводить цікаві та захоплюючі екскурсії.

на карті:Подивитись збільшену карту

Фотогалерея

[nggallery id=3]

В маленькому селі Добраничівка, Яготинського району, знаходиться пам'ятник археології, унікальний музей «Добранічівська стоянка». Це неймовірне місце — одне з найдревніших поселень первісних людей доби пізнього палеоліту (10 тис. до н. е.).

Залишки поселення було знайдено в середині XX ст. Через село прокладали дорогу і робочі почали знаходити величезні кістки та бивні. Ця історія зацікавила археологів які, під час рокопок, знайшли не лише кістки, але й залишки людських поселень, знаряддя праці. Так в 1977 р. було засновано археологічний музей на місці стоянки, вік якої біля 12 тис. років.

Експозиція музею допоможе вам детальніше ознайомитись з розвитков та еволюцією первісного населення. А саме — оселя первісних людей, в якій зберегли реальний тогочасний вигляд. Біля оселі ми можемо побачити яму, яка використовувалась як комірчина, вогнище, атрибути господарської частини. Також в музеї є різноманітні знаряддя праці з кременю (скребло заокруглене та подвійне, пластини з затупленими краями, проколювачі) та кісток тварин (проколювачі, знаряддя для копання з ребра мамонта, знаряддя схожі на молоток з рога оленя). Ці всі предмети вказують на господарську діяльність, якою займались первісні люди.

Крім знарядь праці було знайдено багато знарядь, які використовувались для полювання. Більшість знарядь виготовлені із кременю, та мають різноманітне призначення. Так ми можемо побачити випрямлячі для списа, дротики для метання, кременеві списи.

Не зважаючи на первісніть, людей цікавила не лиша праця та полювання, навіть в ті часи було присутнє мистецтво та вихваляння красою. Під час розкопок було знайдено унікальну янтарну статуетку. Жіноча стилізована статуетка, яка є одним із найдревніших витвором мистетцва первісної людини.

Також було знайдено дивні подовжені кістки, які ми можемо побачити в музеї. На жаль, не вдалось встановити, для чого використовували ці кістки наші предки, проте вони мали неабияке значення.

В музеї розміщено два панорамних полотна, художника Миколи Малинки. В своїх роботах «Добранічівська стоянка» та «Полювання на мамонта» автор передав дух епохи палеоліту та особливості житя того часу.

В музеї знаходиться 250 експонатів, що даюсь змогу зануритись у життя первісних людей, які населяли територію близько 10 тис. р. до н.е.

Для детального опису тієї епохи є безчіл схем та публікацій, матеріали розкопок які проводились на території. Фотографії з розкопок 1953—1970 р.р. переносять нас у процес пошуку та розвідування існування первісних людей, наших предків. Даний музей — єдиний музей України, що показує нам історію первісного суспільства. Неймовірне занурення у минуле та первісне, що захоплює з першого експонату музею.

«Добранічевську стоянку» було відкрито наприкінці 1977 р. Відтоді там побувало не лише безліч туристів і охочих побачити первинне життя, але й багато відчизняних та закордонних вчених.

Збереження такого музей — це один з найкращих способів збереження та показу пам'яток історії та культури рідної землі.

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑