Вірменська церква в Ялті

armjanskaja tserkov v jalte Вірменська церква в Ялті

Побудована:
1909—1914 рр.
Архітектор:
Г. Тер-Мікелян
Ескізи художника:
Варгеса Суренянця
Місце розташування:
АР Крим
м. , вул. Заміська, 3
Тел.: (0654) 32-30-75
На замітку:
сьогодні тут проводяться богослужіння та діє недільна школа

на карті:

armjanskaja tserkov v jalte 2 Вірменська церква в Ялті

На крутому схилі пагорба Дарсан в місті Ялта повинна була з'явиться вірменська церква, проект якої був створений на гроші нафтопромисловця Погосов Тер-Гукасяна відомим архітектором Габріелем Тер-Мікеляном ще в 1905 році. Цей проект розробляли довгих чотири роки, за його основу взяли ескіз церкви непокірної християнської святої Ріпсіме в Ечміадзіні (Вірменія) 618 року побудови. Зведення конструкції самої будівлі проходило ще довше, його завершили тільки до 1917 року.

Після цього почали обробку внутрішніх інтер'єрів, ескізи для неї виконував живописець Суренянц Вардгес Акоповіч, який для цього навіть переїхав до Ялти. Цей творець працював над створенням красивої церкви до самої своєї смерті, він встиг закінчити зовнішню обробку, розпис купола і вівтаря завдяки скульптору Меркулову Сергію Дмитровичу і художнику Тарагросу Тер-Варданяну.

armjanskaja tserkov v jalte 3 Вірменська церква в Ялті

Деякі втрати були під час Другої світової війни, але вони усунулися після передачі будівлі Ялтинському краєзнавчому музею, який був розміщений в цих святих залах, а саме його історико-археологічне відділення.

До 1988 року, до святкування 150-річчя Ялти, церкву повністю відреставрували. Зараз тут, як і багато років тому, проходять богослужіння, діє недільна школа та проводяться камерні концерти. Не пропустіть свій шанс насолодитися чарівною архітектурою, яку майстри хотіли довести до досконалості.

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑