Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 2 Вірменський кафедральний собор Львова

Рік заснування:
1363
Архітектор:
Сілезей Доре (Дорінг)
Графік роботи:
щоденно проводяться богослужіння
Місце розташування:
Львівська область
м. Львів, вул. Вірменська, 7
На замітку:
з 2003 року — головний храм Української єпархії Вірменської апостольської церкви

на карті:

armjanskij kafedralnij sobor lvova Вірменський кафедральний собор Львова

Вірменська діаспора у Львові з'явилася майже одночасно із заснуванням міста. І зовсім не дивно, що людям потрібно, щось що може об'єднати їх — храм. Саме тому в 1363 році був зведений Вірменський кафедральний собор Успенської Пресвятої Діви Марії.
Зодчим собору вважають майстра Сілезія Доре (Дорінг), але деякі дослідники піддають цю думки сумнівам. Звичайно, храм був гарний, і початок був, але кожна нова община хотіла прикрасити храм ще більше і подарувати йому щось своє, особливе, тому безліч деталей додавалося в соборі з року в рік, із сторіччя в сторіччя.
Справжнім нещастям для храму стала пожежа 1676 року, яка практично знищила його. Храм десятиліттями відновлювали з самого попелу, але він все-таки відродився красивим і оновленим. Стиль внутрішніх інтер'єрів був змінений на європейське бароко, а з зовнішнього боку були прибудовані ризниця і каплиця. Після цього був побудований ще і монастир вірменських бенедиктинок, вірменський банк і будинок архієпископа. У 1726 році роботи завершуються зведенням статуї святого Христофора, який є захисником від раптової трагічної кончини. Але повторна трагедія знову сталася в 1773 році, хоча реконструкція вже зайняла всього шість років. Ще не раз собор міняли і вносили поправки, адже століття також вносять свої корективи.

armjanskij kafedralnij sobor lvova 3 Вірменський кафедральний собор Львова

Радянська влада зробила в храмі — сховище історичних артефактів. Лише в 2000 році тут провели перше богослужіння. Вже в 2003 році католікос всіх вірмен Гарегін ІІ освятив храм в якості головного серед Української єпархії Вірменської апостольської церкви.
Тут можна побачити багато визначних пам'яток, і насолодиться духом боротьби людей за свою релігію, адже безліч разів храм міг бути знищений і перетворений на пил, але тільки віра і згуртована робота громади не допустила цього.

armjanskij kafedralnij sobor lvova 4 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 5 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 6 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 7 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 8 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 9 Вірменський кафедральний собор Львова

armjanskij kafedralnij sobor lvova 10 Вірменський кафедральний собор Львова

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑