Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha43 Вірменський монастир Сурб Хач

Дата заснування:
1358 р.
Засновник:
Ованес Себастаци, першобудівельник із міста Себастьєн
Останній настоятель:
ієромонах і вікарій Криму батько Айрік
Місце розташування:
АР Крим
Старий Крим,
близько 3 км на північний захід від міста
Стан:
період відновлення і реконструкції

на карті:

syrb ha419 Вірменський монастир Сурб Хач

Вірменський монастир Сурб Хач, який розташований в 3 км від міста Старий Крим, у 2008 році вже відсвяткував своє 650-річчя. У перекладі з вірменської Сурб Хач означає «Святий Хрест». Сьогодні до монастиря веде вже не просто вузька дорога, по якій з працею проїхав би автомобіль, туди проклали асфальтовану дорогу і передбачається, що тепер туристи зможуть набагато простіше туди добиратися. Сьогодні монастир знаходиться на реконструкції і там планується ще й відкриття музею, деякі експонати якого можна побачити вже сьогодні. Центральна споруда монастиря — церква Сурб-Ншан (Св. Знамення), він розташовується в східній частині і виступає за огорожу монастиря. Вона датується 1358 роком, це точна дата, яка збереглася в написі на верхній частині барабана купола цієї церкви.

syrb ha46 Вірменський монастир Сурб Хач

Прямокутний гавіт (притвор) примикає до будівлі з боку головного фасаду. Інтер'єр прикрашений різним хрестами різьбленими, найраніший запис, що тут зберігеглася, датується 1401 роком. На захід від храму розташована трапезна монастиря, їх розділяє внутрішній двір монастиря. Під нею були облаштовані підвали. У дворику ще розташовується фонтан. Братський корпус (келії) г-подібний, двоповерховий, з другого поверху можна вийти на балкон-галерею. На території саду знаходиться два фонтани і сходи, що ведуть до них. Сад був закладений кількома терасами на пологому гірському схилі.

syrb ha47 Вірменський монастир Сурб Хач

Серед будівель середньовіччя цей монастир один з тих, що збереглися найкраще. В цей намолене місце притягує людей. Зараз там живе чернець Акоп, який сам облагороджує джерела в лісі і створює красиві хачкари (кам'яні хрести), які нічим не поступаються старовинним. Відвідати це місце варто, адже воно підкорить будь-кого своєю красою і святістю.

 

 

 

syrb ha417 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha414 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha48 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha42 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha49 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha418 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha412 Вірменський монастир Сурб Хач

syrb ha420 Вірменський монастир Сурб Хач

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑