Артемівський краєзнавчий музей

artemovskij kraevedcheskij muzej Артемівський краєзнавчий музей

Створений:
1962 р.
Експозиції:
14 залів (12 — основна експозиція)
Графік роботи:
щоденно, понеділок — вихідний
Місце розташування:
Донецька область
м. , вул. Радянська, 26
Тел.: (06274) 2-25-95, 2-19-68, 2-19-68
На замітку:
у фонді музею понад 30 тисяч експонатів

на карті:

artemovskij kraevedcheskij muzej 2 Артемівський краєзнавчий музей

За ініціативою Катеринославського губернського земства був створений перший музей, тоді Бахмудского повіту (1909 рік). Це була досить маленька і вузькотематична колекція. Але з роками Артемівський музей значно розширювався за рахунок нових експонатів, що були знайдені при проведенні розкопок міста. Документи від 1924 року пишуть, що це окружний історико-краєзнавчий музей, а через три роки йому вже присвоїли звання державного і виділили значну фінансову дотацію, що дозволяла продовжувати розвиток.

Музей, як і інші об'єкти, не міг встояти під час Другої світової війни, його директора Стрельцова розстріляли, а колекція була безповоротно загублена, так як її вивезли до Німеччини, а інша частина загинула в полум'ї 1942 року, коли всю будівлю музею знищили.

artemovskij kraevedcheskij muzej 3 Артемівський краєзнавчий музей

Було дуже важко відшкодувати все втрачене, але багато людей прикладали для цього чимало сил. Тому з 1983 року музей починає своє нове життя, коли група істориків почала збір матеріалів для нової експозиції повноцінного краєзнавчого музею. Урочисте відкриття відбулося 18 травня 1989 року в новому приміщенні. З того часу колекції не раз поповнювалися, відкривалися нові зали і тут досі можна відчути дух часу як ніде.

Експозиція розташована в декількох залах, наприклад, археології, історії, релігії, тому кожен зможе знайти тут щось цікаве саме для себе. Якщо будете у Вінниці, не проходьте повз експозиції, які з великими зусиллями відновлювали багато людей.

artemovskij kraevedcheskij muzej 4 Артемівський краєзнавчий музей
artemovskij kraevedcheskij muzej 5 Артемівський краєзнавчий музей
artemovskij kraevedcheskij muzej 6 Артемівський краєзнавчий музей

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑