Благовіщенський кафедральний собор Харкова

blagoveshenskij kafedralnij sobor harkova Благовіщенський кафедральний собор Харкова

Початок будівництва:
1888 р.
Архітектор:
Михайло Ловцов
Графік роботи:
щоденно, початок богослужінь о 06:00
Місце розташування:
Харківська область
м. , вул. Енгельса, 12
На замітку:
належить до УПЦ МП

на карті:

blagoveshenskij kafedralnij sobor harkova 2 Благовіщенський кафедральний собор Харкова

Ще в 17 столітті почалася історія цього святого місця, але тоді тут з'явилася дерев'яна церква. Вона пережила не одні напасті, але весь час її поновлювали і розширювали, поки не ухвалили рішення про будівництво більш міцної і надійної кам'яної церкви, що повинна була бути більшою і дуже красивою. Саме тому церковний прихід в 1887 році вирішив закласти новий храм, а перший камінь був закладено 2 жовтня 1888 року. Проект нового будинку був розроблений Михайлом Ловцовим, який в потім став головним архітектором Харкова. Будівництво тривало довгих дванадцять років, але богослужіння не припинялися, їх проводили в старій будівлі.

Загальний кошторис такого будівництва був досить великий, близько 400 тисяч рублів. А освятили храм в 1901 році, коли стару будівля церкви знесли. 1913 приніс собору звання «Міський собор».

blagoveshenskij kafedralnij sobor harkova 3 Благовіщенський кафедральний собор Харкова

Дуже важко переживав собор часи радянської влади, після 1930 року тут облаштували стайні і нафтосховище, що звичайно ж принижувало святість цього місця. У 1943 році богослужіння таки відновили. А вже в 1946 році собор отримав статус «кафедрального». Хоча багато нещасть переслідували цей Собор, він все одно вистояв і продовжує бути святим місцем, тут і сьогодні кожен день ведуться богослужіння і тривають реставраційні роботи.

Загальна місткість цього собору близько чотирьох тисяч людей, а для його освітлення та декорації храм має цілих два ряди вікон. Колись дзвіниця Собору була однією з найвищих, її висота 80 метрів і вона прибудована до центральної частини храму. Варто приїхати сюди заради того, щоб насолодитись прекрасною нововізантійською архітектурою і схилити голову перед мощами святих.

blagoveshenskij kafedralnij sobor harkova 4 Благовіщенський кафедральний собор Харкова

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑