Бучацькая ратуша

buchach 300x150 Бучацькая ратуша

Будівництво завершено:
1751 р.
Архітектор:
Бернард Меретин
Скульптор:
Пінзель
Стиль:
бароко
Місце розташування:
Тернопільська область
м.

на карті:

Buchackaya14 Бучацькая ратуша

Маленьке містечко Тернопільської області Бучач не дасть вам нудьгувати, так як у нього досить багата історія і дуже красива архітектура, а саме Бучацька ратуша в стилі бароко. Це унікальний пам'ятник архітектури, який відносять до середини 18 століття.

Невелика площа в нижній частині міста стала місцем розташування ратуші, яка красиво гармонує з ландшафтом, добре відрізняється досконалістю пропорцій і чітким описом обсягів.

Архітектором Бучацької ратуші став Бернард Меретин, який також був архітектором Собору Св. Юри у Львові. Головний скульптор Георг Пінзель. Датується ратуша 1750 роком. На сьогодні, всередині ведеться реконструкція, але якщо потрапити до цієї ратуші, то і зовні важко відірвати очі, так як вона щедро прикрашена скульптурами. Спочатку міфологічних композицій було 12, але після великої пожежі в 1859, збереглося лише сім з них.

Buchackaya13 Бучацькая ратуша

Бучацька ратуша по органічним синтезам мистецтв і скульптурному оздобленню не має аналогів в українській архітектурі 18 століття. Двоярусну вежу несуть потужні стіни. Її фасади оформлені великою кількістю скульптур і корінфським ордером. Колись скульптур всіх разом було 30, до наших днів їх залишилося тільки 9, всі їхні образи були взяті з античної міфології і з Біблії.

Ця ратуша вражає своєю легкістю і стрімким злетом, досить посиленими вертикальними лініями численних пілястр, обрамлень ніш і наличників вікон. Величезним фронтом, зі складними обрисами і з рокайлевим асиметричним картушем по центру, виділений головний фасад.

Вся скульптура тут знаходиться в нероздільній єдності з архітектурою. Вона вражає виразними позами, експресією рухів і неповторними силуетами. У ній добре виділений пафос боротьби проти зла і насильства.

Buchackaya11 Бучацькая ратуша

Buchackaya4 Бучацькая ратуша

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑