Дендрологічний парк Олександрія

 

Час заснування:

aleksandriya1 Дендрологічний парк Олександрія

ХVIII — XIX ст. 
Графік роботи:
08:00 — 19:00
Місце розташування:
Київська область
Біла Церква, 13
тел.: (0456) 34-05-47
На замітку:
працює музей з 09:00 — 17:00 (без вихідних)

на карті:

aleksandriya2 Дендрологічний парк Олександрія

Дружина гетьмана Польщі Ксаверія Браницького, Олександра Енгельгард вирішила створити на землі свого чоловіка парк в пейзажному стилі, який став би втілення моди того часу. Відомий французький архітектор Мюффо став автором генерального плану. Але пізніше над створенням парку працювали такі архітектори, як Станге, Ботані, Бартецькій, Енс, Вітт, які реалізували генпроект і створили парк, використовуючи ресурси лісостепової зони та природних дубових насаджень.

aleksandriya3 Дендрологічний парк Олександрія

Крім будівництва паркових композицій, відбувалося зведення резиденцій, залу для танців, комплексного павільйону та інших споруд. Решта території була виключно для художнього облаштування парку. До цієї території належить Велика і Мала галявини зі своїми архітектурними спорудами: різноманітні види фонтанів, колонада «Луна», «Руїни», «Китайський місток», «Арочний місток”, “Острів Троянд», «Острів Марії», водоспади і ще багато малих архітектурних форм.

aleksandriya10 Дендрологічний парк Олександрія

Всі споруди цієї зони переходять в чарівної краси паркову зону, яка не тільки одна з кращих в Україні, але і одна з найкрасивіших в Європі. Біля палацового комплексу розташований сад «Мур», який захищає цегляною стіною теплолюбні дерева від холодних вітрів. Також тут є — сад Катерини II, «Клин», Сад Потьомкіна, Російський сад і городи. Західну частину парку свого часу відводили спеціально для мисливського угіддя, вона служила, як лісопарк і сьогодні розширена на 96 га.

aleksandriya4 Дендрологічний парк Олександрія

Парк прикрашали найрізноманітніші скульптури з бронзи і мармуру, різні вази й завезені з-за кордону екзотичні рослини. Багато чого з цієї колекції залишилося прикрашати парк і досі. У музеї парку збереглися 16 мармурових скульптур талановитих італійських художників, наприклад: Хлопчик з луком і Хлопчик з собакою від Памполоні, Три грації від Канова. Крім того, відвідувачів неодмінно зачарують рослини парку, деяким насадженням більше двохсот років.

aleksandriya11 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya5 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya12 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya6 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya7 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya13 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya8 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya14 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya9 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya15 Дендрологічний парк Олександрія

aleksandriya17 Дендрологічний парк Олександрія

 

aleksandriya19 Дендрологічний парк Олександрія

 

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑