Деснянская Оболонь

desna Деснянская ОболоньПлоща:
88,9 тис. кв. км
Різновиди риб:
35 (деякі знаходяться в Червоній книзі)
Місце розташування:
Чернігівська область
м. Новгород-Сіверський
Статус:
пам'ятка природи

на карті:

desna18 Деснянская Оболонь

Більше ніж три десятки річок включає річкова система Десни. Разом з притоками утворює Деснянську гідрологічну область, яка охоплює територію Чернігівської та частину Сумської області. Досить часто річки оточені широкими долинами, зустрічаються заболочені заплави, досить багато озер і стариць. Найчастіше ухил річки становить від 0,2 до 1 м / км, але в деяких місцях стає вище — до 4,6 м / км. Заболоченість становить більше 10%. А лісистість водозборів перетнута десь на 2-12%, хоча в басейнах Шостки та Івоткі ставати набагато вище, близько 30-40%. Переважне живлення річок — снігове, хоча в загальному змішане. На початку грудня з'являється крижаний покрив, який сходить в кінці березня. Досить невисока каламутність вод в районі гідрологічної області.

desna 1 Деснянская Оболонь

Десна є лівою притокою Дніпра, яка найдовша і отримує витоки в болотах Смоленщини. Біля Києва вона впадає в Дніпро, її русло звивисте і має ширину до 450 метрів. Глибина річки часто складає 2-4 метри, найглибше місце — 17 метрів. У руслі Десни досить слабо розвивається рослинність, набагато сильніше в заплавних водоймах. Є три основні зони: рослини з плаваючими листками (лілії білі, латаття жовте, гречка земноводна); надводні рослини (очерет, рогоза); водяні рослини (елодея, різні види куширу і т.д.). Із зміною глибини, змінюється і група рослин.

desna9 Деснянская Оболонь

У Десні виявлено близько 35 видів риб, серед яких стерлядь, тюлька, плотва, головень, ялець, щука, краснопірка, синець, жерех, лещь, лин, язь, підуст, марена, піскар, густера, верховодка, короп, сазан, золотистий і сріблястий карась, в'юн, голець, сом, щиповка, минь, вугор, окунь, судак, носар, йорж, бичок-пісочник. Деякі з них занесені до Червоної книги України, а деякі цілком звичні для Десни і стають справжньою знахідкою для любителів рибалити.

desna10 Деснянская Оболонь

desna4 Деснянская Оболонь

desna11 Деснянская Оболонь

desna13 Деснянская Оболонь

desna5 Деснянская Оболонь

desna6 Деснянская Оболонь

desna16 Деснянская Оболонь

desna12 Деснянская Оболонь

desna14 Деснянская Оболонь

desna15 Деснянская Оболонь

desna17 Деснянская Оболонь

desna7 Деснянская Оболонь

desna8 Деснянская Оболонь

desna 2 Деснянская Оболонь

desna 3 Деснянская Оболонь

desna19 Деснянская Оболонь

desna20 Деснянская Оболонь

desna21 Деснянская Оболонь

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑