Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького

dnepropetrovskij istoricheskij muzej im di javornitskogo Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького

Початок роботи:
1849 р.
Засновники:
А. Фабра та Я. Грахов
Графік роботи:
щоденно з 10:00 до 16:00
понеділок — вихідний, остання п’ятниця місяця — санітарний день
Місце розташування:
Дніпропетровська область
м. , пр. Карла Маркса, 16
тел.: (0562) 46-34-22, 46-34-26, 46-24-28
На замітку:
вартість для дорослих — 15 грн, для школярів і студентів — 7 грн

на карті:

dnepropetrovskij istoricheskij muzej im di javornitskogo 2 Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького

У 1849 році з'явився тоді ще «Громадський музей Катеринославської губернії». Його заснування в лютому відбулося завдяки зусиллям і підтримці міської влади в особі губернатора Андрія Фабра та директора училища Якова Грахова. У колишньому палаці Потьомкіна розташували по залах першу експозицію, яку збирали з приватних колекцій мешканців міста. Там були археологічні знахідки цього краю, старовини Єгипту і Греції, нумізматичні добірки, різні художні твори і безліч інших дрібниць різного значення.
Кращі часи музей пережив при керівництві Дмитра Яворницького, призначеного на посаду в 1902 році. Він не просто керував в музеї, але і здійснював свою заповітну мрію — зібрав разом колекції Олександра Поля та Громадського музею. Вже в травні поточного року експозиція «Обласний музей О.М. Поля» переїжджає в будинок училища, який вважали більш гідним місцем для такої важливої виставки. Ще через три роки музей отримує своє власне приміщення, яке проектували Григорій Панафутін і Йосип Сендецький.

dnepropetrovskij istoricheskij muzej im di javornitskogo 3 Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького

Під час світових воєн колекція музею трохи зменшилася, але музей все ж вистояв. А в 70-х роках 20 століття він почав переживати своє відродження. Були відкриті кілька експозицій, серед яких і діорама «Битва за Дніпро».
Нинішнє керівництво музею не змінює напрямки його роботи і зберігає всі тенденції — музей щороку радує новими експозиціями та виставками, серед яких є запаси, а є й нові придбання. Зараз у музеї діє шість відділів, які, безсумнівно, будуть цікаві для вас, тому варто зайти туди і насолодиться духом справжньої історії.

dnepropetrovskij istoricheskij muzej im di javornitskogo 4 Дніпропетровський історичний музей ім. Д.І. Яворницького

Теги: , , ,




Comments are closed.

Back to Top ↑