Долина нарцисів

Narcissy4 Долина нарцисів

Час заснування:
1979 рік
Площа заповідної території:
256,5 га
Період цвітіння:
друга-початок третьої декади травня
Місце розташування:
Закарпатська область
поблизу м. Хуст (4 км від нього)

на карті:

Narcissy1 Долина нарцисівУ декількох кілометрах від міста Хуста, розташоване унікальне творіння природи — Долина нарцисів. Це єдине в світі місце, де нарцис (гірська квітка) росте 200 метрів над рівнем моря. Тут кілька гектарів долини вкривають дикорослі білі нарциси.
Долина нарцисів є природним біосферним заповідником. Щороку вона тішить дослідників і звичайних туристів своєю неповторною красою, особливо в травні, коли у цих гордих квітів період цвітіння.

Narcissy2 Долина нарцисів

Ще льодовиковий період на Землі пов'язаний з появою Долини нарцисів. Саме тоді з гір стікало багато води, через танення льоду, що посприяло акліматизації, поширенню і цвітінню вузьколистого нарциса.
Нарцис вузьколистий — це високогірний південно-європейський вид. Він є багаторічною трав'янистою рослиною висотою від 20 до 40 сантиметрів. У нього гофрований обідок з червоним краєм і жовтувато білий колір самої квітки. Їх розмноження відбувається, як через насіння, так і через цибулини.

Narcissy3 Долина нарцисів

Цвіте нарцис широколистий в різні періоди травня, плодоносить у червні. Зазвичай він знаходиться на висоті від 1000 метрів над рівнем моря (часто в Альпах, в Південних Карпатах, на Балканах). В Українських Карпатах його можна побачити на Мармороський і Свидовецького масивах.
З 1980 року нарцис вузьколистий занесено до Червоної книги України. Долина нарцисів єдине місце, яке дозволяє рости цим квітам на такій висоті. Хоча тут можна побачити на тільки цей вид нарцисів, ви побачите близько 500 видів різних рослин, в числі яких 15 видів квітів, які занесені до Червоної Книги, а також 16 видів орхідей, 24 види метеликів і 104 види птахів.

Narcissy5 Долина нарцисів

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑