Дунайський біосферний заповідник

Dynai2 Дунайський біосферний заповідникДата заснування:
1998 р.
Площа:
46 402.9 га
Місце розташування:
Одеська область
Кілійський район
і Татарбунарський район
На замітку:
круглий рік ведеться екологічний туризм

на карті:

Dynai12 Дунайський біосферний заповідник

Річка створила Калійскую дельту, своє наймолодше творіння, на якій розташований Дунайський біосферний заповідник. Ця дельта серед інших, найменше постраждала від діяльності людини. У середині 18 століття почалося її формування, коли Жебріянську косу прорвав Кілійський рукав. Сьогодні ця дельта Кілійського рукава є найціннішою частиною заповідника. Густо порослі водяною рослинністю мілководні кути. Чим ближче до моря, тим більше відкриті затоки, поки не перейшли в мілководне приморе. Ранньою весною і на початку зими тут можна побачити численні зграї птахів, які зупиняються при перельоті.

Dynai6 Дунайський біосферний заповідник

Майже плоска рівнина займає територію заповідника, певну різноманітність вносять тільки приморські та прируслові височини і Жебріянські гряда. Вгору по річці є заболочені ділянки, які покриває непрохідних заростях очерету, в деяких місцях він має висоту в кілька метрів. Близько десяти років тому тут займали місця більше половини птахів заповідника, але зараз ці плавні не в кращому стані, так як з простий душить гниючий очерет. Але все одно, саме на цих плавнях мешкає багато різних видів тварин, які знаходять тут корм і де виводити потомство.

Dynai7 Дунайський біосферний заповідник

Ці місця одні з найбагатших за різноманітністю фауни в Європі. Для втішного кота і європейської норки — це шанс вижити, тут можна ще зустріти білугу — найбільшу прісноводну рибу. Тільки в дельті Дунаю, серед усіх річок чорноморського басейну, нереститься осетер. Але найважливішою за всіх відносинах і найбільш численної вважається група птахів. Це справжнє царство пернатих. Тут є колонії колпиц, рожевого і кучерявого пеліканів, а також мешкає орлан-білохвіст, зимує червоновола казарка (вона знаходиться під загрозою вимирання). Крім того, тут мешкає велика кількість диких тварин: лисів, фазанів, кабанів, зайців, єнотів, оленів.

Dynai5 Дунайський біосферний заповідник

Dynai8 Дунайський біосферний заповідник

Dynai1 Дунайський біосферний заповідник

Dynai13 Дунайський біосферний заповідник

Dynai9 Дунайський біосферний заповідник

Dynai10 Дунайський біосферний заповідник

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑