Палац Дюльбер

Dulber8 Палац ДюльберБудівництво:
1895—1897 рр…
Власник:
великий князь Петро Миколайович Романов
Статус:
сьогодні це корпус санаторію «Дюльбер»
Місце розташування:
АР Крим
смт Кореїз, Алупкінське шосе, 19
тел.: +38 (0654) 72-24-47, 27-41-01
На замітку:
доступ туристів обмежений

на карті:

Dulber11 Палац Дюльбер

З першого погляду вас вразить і прикує вашу увагу палац Дюльбер. Загадково звучить для європейця, навіть сама назва цього палацу. Тут чудово втілений в життя головний задум архітектора — різко виділити з навколишньої місцевості будівлю. Будували палац з 1895 до 1897 року, він спочатку був призначений для Петра Миколайовича Романова. Проект палацу виконав відомий ялтинський архітектор Н.П. Краснов. Ця будівля білого кольору з зубчастими стінами, сріблястими куполами, арочними вікнами, красивим синім орнаментом і кольоровою мозаїкою, нагадує одне з красивих видінь, які описують в казках Сходу.

Dulber9 Палац Дюльбер

З арабської мови сама назва палацу перекладається, як «прекрасний». Він побудований в романтичному, мавританському стилі. Палац помістив у собі більше сотні кімнат і різних приміщень. Найрізноманітніші архітектурні деталі та прикраси скомбіновані на фасаді цієї будівлі, що дозволило палацу придбати завершеність і якусь пластичність, а самі фасади тим самим стали абсолютно оригінальними та індивідуальними. Декоративному оздобленню палацу Дюльбер приділялося багато уваги і часу, все враховано: оформлення входів, балконів, віконних прорізів, декоративних дверних полотен. При виконанні декоративних та оздоблювальних робіт тут досить строго дотримувалися сарацинського стилю Сирії та Єгипту. Цей стиль використовувався через особливу любов до нього від князя, який вважав, що він може створити чуттєву та нев'янучу красу архітектурних творінь.

Dulber7 Палац Дюльбер

Навколо палацу розбито вишуканий і багатий парк, який можна цілком віднести до ботанічного саду, так як на його землі є величезна кількість рідкісних рослин. Крім того, він ідеально прикрашений альтанками, скульптурами, фонтанами, а також штучними озерами в яких є золоті рибки і квітучі лілії. Сьогодні там знаходиться один з корпусів санаторію «Дюльбер», тому відвідини туристів значно обмежено.

Dulber15 Палац Дюльбер

Dulber6 Палац Дюльбер

Dulber12 Палац Дюльбер

Dulber16 Палац Дюльбер

Dulber3 Палац Дюльбер

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑