Катерининська миля в Севастополі

ekaterininskaja milja v sevastopole Катерининська миля в Севастополі

Поява:
1787 р.
Скульптори:
звичайні солдати, котрі були закріплені за територією і встановлювались кожних 10 верст
Місце розташування:
АР Крим
м. , вул. Челюскінців, парк “Учкуєвка”
На замітку:
у Криму залишилось ще чотири таких станції

Миля на карті:

ekaterininskaja milja v sevastopole 2 Катерининська миля в Севастополі

Маніфест 8 квітня 1783 наблизив Катерину ІІ до її мети, заради якої велися війни і плелися інтриги, було виконано багато політичних ходів і принесено людських жертв, прекрасний Крим упав перед її ногами. Вона хотіла сама поїхати туди і прогулятися по знову придбаній землі, щоб особисто ознайомиться з тутешніми умовами життя і господарювання.

Готуватися до прийняття великої імператриці почали відразу. Було пророблено благоустрій сіл і міст, тут розмістили військові частини, створили гарні заїжджі двори і кортеж чисельністю 3000 чоловік, в якому були представники російської аристократії. Все це проводилося під ретельним контролем Григорія Потьомкіна.

Одна з головних складових настільки ретельної підготовки було обладнання транспортної магістралі. Тут зводяться мости, висаджуються зелені насадження і зміцнюється дорожнє полотно. Головне нововведення — це девятиверстні віхи, що отримали назву «Катерининська миля», що тягнуться дороговказною стрічкою по Новоросійському краю, уздовж проходження імператриці.

ekaterininskaja milja v sevastopole 3 Катерининська миля в Севастополі

Скульпторами дорожніх покажчиків ставали люди з числа солдатів частин, під їх опікою знаходилися певні частини дороги. Вони виготовляли однотипні вказівні стовпи, прямо на місці за кресленнями, надісланим з Петербурга. І встановлювали їх через кожні десять верст.

Дорога завершувалася коло Севастопольської бухти, тут встановили пам'ятний знак, що говорив про завершення подорожі Катерини Великої — «Катерининську милю», яка піднеслася поруч з парком «Учкуєвка». У Криму налічується ще чотири таких і нині вони лише нагадують про цю подію пов'язану з імператрицею.

Теги:
Comments are closed.

Back to Top ↑