Еміне-Баїр-Хосар

Emine bair hosar32 Еміне Баїр Хосар

Відкрита:
1927 р.
Основний маршрут:
близько 700 метрів
повна довжина печери 1460 метрів
глибина більше 120 метрів
Місце розташування:
АР Крим
м. Сімферополь
На замітку:
вартість екскурсії — 60 грн.
ціна може бути нижче при виборі більш короткого маршруту

Печера на карті:

Emine bair hosar1 Еміне Баїр Хосар

У 15 кілометрах від села Зарічне знаходиться печера Еміне-Баїр-, яка розташована на території Кримського природного заповідника. Вона знаходиться на висоті близько 1000 метрів гори Чатирдаг, і визнана однією з найкрасивіших печер в Європі.
Назва печери Еміне-Баїр- перекладається з тюркської, як «колодязь на схилі гори біля дубового гаю», це говорить про те, що печера давно вже відома. Але раніше вона була не для відвідувань туристів, так як тільки спелеологи могли пройти 16-метровий колодязь, діаметр якого 8 метрів. Для того, щоб таку красу змогли бачити і звичайні туристи, при вході був пророблений 12-метровий тунель під нахилом.

Emine bair hosar6 Еміне Баїр Хосар

У будь-який період всередині печери досить холодно, тому варто брати з собою теплий одяг, навіть влітку тут біля +5 градусів. Відвідувачі також можуть отримати куртку у екскурсоводів, але вона буде без блискавок, так як вони говорять, що найчастіше туристи під враженням нервово розстібають і застібають замок і це створює не дуже приємний звук в печері.

Emine bair hosar27 Еміне Баїр Хосар

У плани екскурсій входять кілька залів, які підкорюють своєю красою. Найвеличніший з них Головний зал, який має 120 метрів і пов'язаний з поверхнею природним колодязем. Висота залу досягає 42 метрів. З цього залу маршрути розходяться, в зал Дублянського, який вміщує рідкісне печерне творіння — дворівневе каліцтва озеро, або ж по праву сторону Тронний зал. Ще багато залів зачаровують білими колонами і творіннями самої природи, які варто побачити.

Найкрасивіші, але найбільш важкодоступні нижні галереї печери, саме там розташувався природний мінералогічний музей-заповідник.

 

 

Emine bair hosar2 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar12 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar25 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar31 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar6 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar26 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar33 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar20 Еміне Баїр Хосар

Emine bair hosar19 Еміне Баїр Хосар

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑