Фороська церква — церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov16 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Час заснування:
1892 р.
Засновник:
А. Г. Кузнецов
Графік роботи:
без вихідних
Місце розташування:
АР Крим
м. Ялта
смт.
На замітку:
вхід вільний

на карті:

Forosskaya cerkov8 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

На висоті 427 метрів над рівнем моря, серед чарівної природи, зайняла своє місце красива церква Воскресіння Христового. Її звели в 1892 році, надавши їй Візантійський стиль в архітектурі, на гроші чайного магната А. Кузнецова. Проект виконував відомий академік Чагін. У 1888 році на станції Борки, зазнав аварії поїзд царської сім'ї, саме в пам'ять про цю подію була зведена церква. Під час цієї аварії Олександр ІІІ і його сім'я залишилися неушкодженими, саме тому велися багато молебнів по всій Росії і зводилися церкви.

Forosskaya cerkov12 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Церква у Форосі побудована в російському стилі, з боків два яруси, а по центру — куполи різних розмірів, всього їх налічується 9. Цей храм будувався по особливій техніці кладки плоскої цегли — плінфи, стіни були облицьовані інкерманським білим каменем. Візерунковий ганок став особливою прикрасою храму, з нього височіє дзвіниця, на якій позолочені хрести яскраво сяють на сонці. З караррского мармуру виконані панелі і підвіконня, колони з різьбленими капітелями. Знаменитий італійський мозаїст Антоніо Сальвіаті прикрасив підлогу церкви найкрасивішою мозаїкою.

Forosskaya cerkov5 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Коли ви зайдете в церкву, то неодмінно зверніть увагу на різьблений дубовий іконостас, який відкриває позолочені Царські врата. Відомі російські живописці писали для храму ікони: академік Є. Сверчков, А. Корзухин, К. Маковського (ікона «Різдва Христового»). А самі стіни храму всі були розписані візантійським орнаментом. У 1992 році до сторіччя Фороської церкви реставратори виконали нові мідні куполи, закінчили внутрішній розпис вівтаря і купола в храмі, у вікна поставили кольорові вітражі, а на куполах знову засяяли позолочені хрести. Крім того, в Храм Воскресіння Христового знову поставили мідні дзвони і через роки, поки церква не працювала (близько 70 років) знову зазвучав церковний благовіст.

Forosskaya cerkov10 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov6 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov2 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov3 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov4 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov13 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov15 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov19 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Forosskaya cerkov14 Фороська церква  церква Воскресіння Христового

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑