Генуезька (Судакська) фортеця

genyezskaya12 Генуезька (Судакська) фортеця

Період будівництва:
1371 — 1469 рр.
Будівельник:
генуезці
Графік роботи:
09:00 — 18:00
без вихідних
Місце розташування:
АР Крим
м.
тел.: + 38 (06566 ) 21029
На замітку:
вартість квитка — 30 грн.

на карті:

genyezskaya11 Генуезька (Судакська) фортеця

Судакська або Генуезька фортеця єдина, що збереглася в Криму генуезька цитадель. Вона займає площу в 29, 5 га і розташована на конусоподібній горі. У цій фортеці є два яруси оборони. Верхній ярус — це Консульський замок і башти, які з'єднані стіною, а на самій верхівці Дозорна вежа, яку в народі називають «Дівочою». Нижній ярус — це вежі і масивні оборонні стіни.

genyezskaya1 Генуезька (Судакська) фортеця

Генуезька (Судакська) фортеця-це світовий пам'ятник середньовічної культури, абсолютно унікальний. Ця фортеця розташувалася на Фортечній стіні, досить стрімчастій з боку моря, а саме на стародавньому кораловому рифі. Вона важкодоступна з усіх боків, там де про це не подбала природа, про це подбали люди (за допомогою рову і огорож), а зі сходу і півдня цитадель абсолютно неприступна. На стінах вмуровані кам'яні плити, які несуть на собі висічені герби й написи, саме вони повідомляють сучасникам, хто будував ту чи іншу башту. Подібні написи є і при вході.

genyezskaya4 Генуезька (Судакська) фортеця

Відвідини замку залишать у вас ні з чим незрівняне враження, так як це майже фортеця усередині ще однієї фортеці. Досить похмурий дворик в середині, бійниці, які дозволяли обстріляти будь-кого, хто наблизиться, зубчаста стіна і залишки містків, а також кам'яна доріжка до моря, яка також захищалася стіною. Сьогодні ця фортеця знаходиться під охороною держави і тут до цих пір ведуться різні науково-дослідні роботи, а також ведеться реставрація, але відвідати її все ж варто.

genyezskaya5 Генуезька (Судакська) фортеця

genyezskaya10 Генуезька (Судакська) фортеця

 

 

genyezskaya14 Генуезька (Судакська) фортеця

genyezskaya18 Генуезька (Судакська) фортеця

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑