Гора Ай-Петрі

Ai Petri1 Гора Ай Петрі

Висота гори:
1234 м
Гірська система:
Кримські гори
Тривалість екскурсії:
5-6 годин
Місце розташування:
АР Крим
м. Алупка
Перетин Південнобережного і Севастопольського шосе

на карті:

Ai Petri10 Гора Ай ПетріГора Ай-Петрі — найпопулярніша вершина в Криму, яка входить до складу Ай-Петринської яйли. Її висота 1234 метри, це не тільки одна вершина, це досить великий гірський масив, який займає площу більше 300 квадратних кілометрів, один з «столових масивів», який витягнувся уздовж Південного берега Криму і склав Головну гірську гряду. На 25 кілометрів простягається масив Ай-Петрі зі сходу на захід. Умовном східним кордоном вважається гора Рока, яка відокремлює масив від Ялтинської яйли. З іншого боку, західної, Ай-Петрі закінчується досить глибокою сідловиною перевалу іменованого Байдарські ворота.

З 1947 року, 614 гектарів, в які входять зубці Ай-Петрі з буковом гаєм, а також прилеглу ділянку закарстованной яйли є пам'ятником природи. Скелі Ай-Петрі нагадують зуби гігантського дракона, що здіймається над яйлою. Чотири з них мають висоту від 7 до 19 метрів, маленьких піків набагато більше.

 

В давнину це були рифи верхньоюрського моря, які потім шляхом вивітрювання вапняку утворили ці оригінальні форми. Кажуть, що коли опиняєшся на вершині цієї гори, то моментально забуваєш про втому і просто насолоджуєшся нереально красивим ландшафтом, який дозволяє оцінити вершина. Ця вершина вважається найбільш вітряне місце на Україні, тут 125 днів в році дме вітер, а його швидкість достегает до 50 метрів в секунду. Дуже красиве це місце взимку, тут розташований гірськолижний комплекс, обладнано декілька трас з підйомниками бугелів. Але й літні пейзажі також підкорюють серця, тому не варто відкладати свою подорож.

Ai Petri2 Гора Ай Петрі

Ai Petri3 Гора Ай Петрі

Ai Petri14 Гора Ай Петрі

 

 

 

Ai Petri7 Гора Ай Петрі

Ai Petri5 Гора Ай Петрі

Ai Petri9 Гора Ай Петрі

Ai Petri11 Гора Ай Петрі

Ai Petri16 Гора Ай Петрі

Ai Petri15 Гора Ай Петрі

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑