Міський сад Маріуполя

gorodskoj sad mariupolja Міський сад Маріуполя

Відкритий:
1863 р.
Тип:
парк культури та відпочинку
Графік роботи:
без перерв і вихідних
Місце розташування:
Донецька область
м. , перехрестя пр. Металургів і вул. Семенишина
Тел.: (0654) 33-13-97, 33-32-11

Парк на карті:

gorodskoj sad mariupolja 2 Міський сад Маріуполя

У 1867 рік жителі піднесли для свого міста і самих себе подарунок, про це свідчить напис на в'їзній арці, цей подарунок радує навіть сучасників. Це був прекрасний сад, який заклали в гирлі Калиновій балки на досить крутому схилі, а починався сад з фруктових дерев.

Через 15 років Міський сад значно розширили, поповнили новими саджанцями, які особисто висаджував великий князь Костянтин Миколайович, син Всеросійського імператора Миколи Першого.

Багато років висаджування відбувалися в досить хаотичному порядку, але в 1889 році до нього приставили справжнього майстра — Григорія Псалті, який мав спеціальну освіту з вищої школи садівництва Версаля. Він надав Міському саду риси справжнього французького парку, тут з'явилися: прямі доріжки, які розходилися промінчиками від центру, прямо з оглядового майданчика, їх обмежували красиві кущі бузку; також геометрично правильної форми клумби, які прикрашали красиві квіти; правильно скомбіновані групи дерев, що доповнювали один одного.

gorodskoj sad mariupolja 3 Міський сад Маріуполя

Парк багато років був оплотом культури і мистецтва, а свої закінчені риси він придбав у 1910 році. Тоді в центрі з'являється красивий фонтан. Цей куточок природи дивом не зачепили світові війни, і він залишився цілим. Сьогодні цьому парку привласнили назву Дитячого центрального парку культури і відпочинку, так як тут розмістився палац спорту «Спартак», Міський палац піонерів і багато дитячих атракціонів, на чолі з колесом огляду.

gorodskoj sad mariupolja 4 Міський сад Маріуполя
gorodskoj sad mariupolja 5 Міський сад Маріуполя

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑