Харківський іподром

harkovskij ippodrom Харківський іподром

Заснований:
1848 р.
Нове відкриття:
2005 р.
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
Харківська область
м. , пл. 1 Травня, 2
Тел.: (057) 704-16-49, (050) 407-08-16
На замітку:
тут можна придбати коней

на карті:

harkovskij ippodrom 2 Харківський іподром

Перший український іподром в місті Харків був заснований в 1848 році, але тоді він був на території ринку і спочатку тільки трохи відповідав такій гучній назві. Він працював лише при проведенні кінних ярмарків, тобто три рази в рік, селекційних випробувань не проводили, а на скачки коней виставляли тільки заради підвищення цін на них, трибун не було, так само як і професійних жокеїв. У призовому розіграші брало участь 25 верхових коней і 15 рисаків.

Центром племінного конезаводства іподром стає в 60-х роках 19 століття. Також проводять реорганізацію самої будівлі, навіть запланували створення скакової та рисистої доріжок, багатьох стаєнь. Але всьому перешкодило скасування кріпосного права в 1861 році, адже вже не було безкоштовної робочої сили. Крім того, в нових умовах значно зменшився потік пожертвувань, іподроми почали порожніти.

harkovskij ippodrom 3 Харківський іподром

Своє відродження іподром почав в 1896 році завдяки стрибкам та проведенню різних скакових випробувань. А через три роки і втілилися всі задуми по його розширенню. Безліч перебоїв в роботі було через світові вйни та інші фактори. Значний збиток нанесла саме Друга світова війна, але з 1953 року іподром все одно показував тільки підвищення результативності.

Одним з провідних установ іподром залишається до розпаду СРСР, після чого він поступово починає втрачати виробничу базу, тренера йдуть, випробування коней припиняють, техніка вся старіє і ламається. Заклад був вже на межі банкрутства, але в 2005 році його передали в оренду приватним підприємцям, які взялися за справжнє відродження Харківського іподрому.

harkovskij ippodrom 4 Харківський іподром
harkovskij ippodrom 5 Харківський іподром

Теги: ,




Comments are closed.

Back to Top ↑