Херсонес

Hersones 1 Херсонес

Початок розкопок:
1827 р. 
Археологічний музей:
з 1892 р. 
Графік роботи:
10:00 — 18:00
Місце розташування:
АР Крим
м. Севастопіль, вул. Древня, 1
тел.: +3 8 0692 55-02-78
Замовлення екскурсій за номером:
+3 8 0692 24-13-01
+3 8 0692 23-15-61

Заповідник на карті:

Hersones 10 Херсонес

Таврійський — це історико-археологічний заповідник, який вельми відомий у всьому світі. ЮНЕСКО в 1996 році віднесли його до сотні найвидатніших пам'яток світової культури. Розкопки на цьому заповіднику відкрили для сучасників місто, яке багато століть залишалося найбільшим економічним, політичним і культурним центром Причорномор'я. Ще в 422 — 421 рр… до н. е… було засновано місто , колонія Греції. Якщо перевести цю назву з грецької, то отримаєте назву «Півострів». Тут була демократична форма правління в рабовласницькій республіці. І протягом усього існування її жителям доводилося воювати. Після чергової з воєн, вони попросили підтримки і розгромили скіфів, але не змогли зберегти самостійність, долучили до Мітрідату і з тих пір, він залежав від сусідів.

Hersones 6 Херсонес

З 1 у. до н.е. Херсонес потрапив під управління Римської імперії і вже з початку нової ери сюди почало проникати Християнство. У 4 столітті, його визнали національною релігією. При нападі гунів Херсонес втратив багато церков, театри, храми, каплиці, але продовжує своє існування ще ціле тисячоліття, тільки вже в умовах феодального ладу. У 5 столітті Херсонес став частиною Візантійської імперії, а в 9 був однією з військово-адміністративних областей. Тоді змінився, як його зовнішній вигляд, так і назва, візантійці іменували його Херсоном, а слов'яни — Корсунем.

Hersones 7 Херсонес

Після зміни торгових шляхів, що знизило економіку і набігів кочівників, місто отримало непоправної шкоди. І вже зруйнований величний Херсонес не зміг відродиться. Лише через 400 років (в 1827) тут були проведені перші розкопки і знайдені залишки стародавнього міста. До наших днів тут знаходиться музей-заповідник, який має велику популярність у туристів. Їх захоплюють колекції епіграфічних пам'ятників, ремісничі вироби, твори мистецтва, предмети побуту, знаряддя праці, які використовували жителі. Крім того, тут можна прогулятися вулицями древнього міста і відчути всю потужність колишнього Херсонеса.

Hersones 8 Херсонес

Hersones 2 Херсонес

Hersones 9 Херсонес

Hersones 11 Херсонес

Hersones 21 Херсонес

Hersones 3 Херсонес

Hersones 12 Херсонес

Hersones 22 Херсонес

Hersones 13 Херсонес

Hersones 4 Херсонес

Hersones 14 Херсонес

Hersones 15 Херсонес

Hersones 20 Херсонес

Hersones 16 Херсонес

Hersones 5 Херсонес

Hersones 18 Херсонес

Hersones 19 Херсонес

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑