Хотинська фортеця

Hotin14 Хотинська фортецяЧас заснування:
ХІІІ століття
Засновник:
Данило Галицький
Графік роботи:
9:00-18:00
вихідні — Сб, Нд
Місце розташування:
Чернівецька область
м. Хотин, вул. Святопокровському, 40-а
тел.: +38 (03731) 2-29-32, 2-13-73, (050) 434-04-22
На замітку:
У корпусі казарм відкрита музейна експозиція. На території працює кафе і сувенірна крамниця.

на карті:

Hotin1 Хотинська фортеця

Не так давно своє 1000-річчя відсвяткувало місто Хотин, що приваблює до себе туристів зі всього світу. Це маленьке місто, населення якого всього 11 тисяч жителів. Але за всю свою історію ці землі були бажаними і входили не менше, ніж в десяток князівств, імперій і царств.
Спочатку тут була просто невелика споруда східних слов'ян на місці стародавнього поселення, а саме дерев'яна фортеця, яка захищала жителів від багатьох завойовників. Поруч з нею розташовувалося зовсім не укріплене селище. Саме на території цього селища було виявлено археологами залишки напівземлянкового житла з печами-кам'янками. Таке будівництво датується 9-10 століттям, а на глибині близько 1,2 метра знайдений культурний шар 7-8 століття.

Hotin2 Хотинська фортеця

Найбільшим за всю свою історію селище Хотим було у 11-13 столітті, коли його ввели до складу Київської Русі. Більше 20 га території воно тоді займало і історики говорять, що саме на початку 11 століття Хотин бере свій початок.
У 13 столітті, а точніше в 40-50 роках, Данило Галицький посилено укріплював старі і будував нові фортеці, саме тоді в Хотині замість дерев'яної фортеці, звели кам'яну. Найперша кам'яна фортеця була досить маленькою. Її місце розташування було на самому мисі, де сьогодні розташувалася північна вежа.
Багато століть її реконструювали та розширювали, а також руйнували і знову відновлювали. Хоча з 13 по 19 століття фортеця вже почала втрачати оборонне значення, під її стінами все одно часто кипіли битви. Вона кілька разів була під штурмом російських військ.

Hotin18 Хотинська фортеця

Територія фортеці оточена потужними оборонними стінами, і увійти дозволяють Бендерські ворота. Сама цитадель розмістилася в низині, її оточують води Дністра і пагорби. Висота стін сягає 20 метрів. У цитаделі є 5 веж. У центрі двору є старий колодязь, глибина якого 65 метрів і ширина — 3 метри, тут до сьогодні є вода.
Тут ще є княжий палац, будинок коменданта, замкова церква, казарми і підземелля. Це місце часто привертає кінорежисерів, які знімають тут епізоди фільмів, крім того воно вабить безліч туристів, адже це маленьке містечко, яке не скорилося величним завойовникам і вистояло в нелегкі часи.

Hotin10 Хотинська фортеця

Hotin11 Хотинська фортеця

Hotin13 Хотинська фортеця

Hotin19 Хотинська фортеця

Hotin21 Хотинська фортеця

Hotin5 Хотинська фортеця

Hotin20 Хотинська фортеця

Hotin7 Хотинська фортеця

Hotin15 Хотинська фортеця

Hotin23 Хотинська фортеця

Hotin6 Хотинська фортеця

Hotin5 Хотинська фортеця

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑