Хустський замок

hustskij zamok Хустський замок

Початок будівництва:
1090 р.
Завершення будівництва:
1191 р.
Стан:
руїни
Місце розташування:
Закарпатська область
Хустський р-н, м. , Замкова гора
На замітку:
можна прогулятись та оглянути окремі фрагменти замку

на карті:

hustskij zamok 2 Хустський замок

На вершині високої гори сьогодні можна побачити лише руїни величного замку. Ці кам'яні укріплення закладені тут ще в 1090 році, але будівництво йшло дуже повільно, і лише в 1191 році на горі, що нависає над містом, з'явився замок. У 1242 році він був захоплений татарами і повністю спустошений.

Відбудували його лише в 14 столітті, саме з тих часів всі знали його, як укріплення для захисту Марамороського королівства і соляних копалень. Перебудову і зміцнення замку проводили впродовж чотирьох століть (з 14 по 18). Саме в цей час і вийшла планувальна конфігурація замку, яка підлаштовувалася під двотерасний характер самої вершини гори. Відповідно в Хустському замку було два двори — нижній і верхній, які красиво поєднували споруди різних часів.

hustskij zamok 3 Хустський замок

Раніше з'явився верхній двір, який складався з оборонних мурів, квадратної дозорної і круглої триярусної башти. Між двома баштами розміщувалися ворота головного входу. Тут жив власник замку, був комендантський будинок і господарські споруди, крім того колодязь глибиною в 160 метрів. Нижній замковий двір був набагато просторішим, хоча також був обнесений стінами і укріплений. Тут було більше будівель і приміщень господарського характеру, і навіть церква.

У 1766 році у вежу, де зберігали порох, влучила блискавка, і замок був майже зруйнований від досить потужного вибуху. Таж ситуація повторилася в 1798 році, коли трикутну вежу також зруйнувала блискавка. З тих пір замок ніхто не відбудовував, і в остаточному підсумку його закинули і він перетворився на руїни. Але, все-одно, Хустський замок по праву вважається видатною пам'яткою серед оборонної архітектури України.

hustskij zamok 4 Хустський замок

hustskij zamok 5 Хустський замок

hustskij zamok 6 Хустський замок

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑