Кам'яні могили — Український степовий природний заповідник

kamennie11 Камяні могили   Український степовий природний заповідник

Заснований:
5 квітня 1927 року
Статус заповідника присвоєно:
22 липня 1961 року 
Місце розташування:
Донецька область, Володарський район, с. Назарівка (300 га)
Запорізька область, Розівський район (100 га)
На замітку:
у 2008 р. потрапив у ТОП-21 «Семи чудес України»

на карті:

kamennie4 Камяні могили   Український степовий природний заповідник

«Кам'яні могили» — це величезні химерні піднесення посеред степу. Сама назва заповідника говорить нам про близькість давнього, похованого під величезною кам'яною товщею самого часу. Унікальні виходи рожевого граніту на рожевій поверхні утворилися через занепокоєння вулкана більше 2 мільярдів років тому. У нього вийшло не тільки розкрити земну кору, але і підняти її на тисячі метрів. Це утворення абсолютно унікальне і не має світових аналогів по фізичній структурі і хімічному складу. Саме так на Донбасі з'явилися урочища, які мають найбільш піднесені точки, кам'яні піднесення: Гостра, Жаба, Витязь, Панорамна. Сам заповідник розташувався у верхів'ях річки Каратиш, на Приазовській височині.

kamennie9 Камяні могили   Український степовий природний заповідник

Стародавні кам'яні скульптури, названі скіфські «баби», на перший погляд косі фігури, незрозумілі смуги і безликі гранітні брили. Але від граніту йде тепло ще тліючого життя, так як смуги можуть перетворитися на сумні очі, якщо ви придивитеся, або ж в зброю, амулети і в що завгодно, що ви здатні побачити. Можна з упевненістю сказати, що ці кам'яні гряди, які поросли сухими лишайниками, створюють ідеальну картину талановитого художника-імпресіоніста. Тут крім плям темно-жовтого та блідо-зеленого, є вкраплення червоного і рожевого граніту, які утворюють цікаві накреслення. Чим далі ви рухаєтеся по цих кам'яних стежках, тим більше вам хочеться мріяти і уявляти таємничі картини, вслухатися в саму історію.

kamennie10 Камяні могили   Український степовий природний заповідник

Під кам'яними брилами покоїться близько 30% площі заповідника, решту території захопив квітучий степ, жодного разу не зворушений руками людини. Тут є 458 видів рослин, близько 3000 видів безхребетних і 200 видів пернатих. Сама історія і природа просто підкорює своєю красою і загадковістю.

kamennie6 Камяні могили   Український степовий природний заповідник

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑