Гора Мітридат.Місто Пантикапей

 

gora mitridat Гора Мітридат.Місто ПантикапейПерші згадки:
VI—V ст. до нашої ери
Засновник:
Пантикапей
Графік роботи:
необмежений
Місце розташування:
Крим, м. Керчь
На замітку:
в центрі Керчі, на ній був розположений Пантикапей

Гора на карті:

Mitridat1 Гора Мітридат.Місто Пантикапей Мітрідат — це гора, яка піднялася над центром Керчі, майже всі туристи обов'язково піднімаються на цю гору, адже з її оглядового майданчика можна побачити прекрасний вид на Керч і охопити поглядом повністю керченську бухту.

Висота над рівнем моря всього 91, 4 метрів, але саме на цій вершині знаходився акрополь боспорської знаті Пантікапея. Саме тут були споруджені чудові палаци знаті, а також найбільш величні храми на честь грецьких богів. Крім того, тут є пам'ятники героїчним захисникам міста.

Руїни стародавнього грецького поселення Пантікапея залишилися тут понині. Це була столиця Боспору, найбільшого торговельного і ремісничого центру Північного Причорномор'я в античні часи. Це місто Пантікапей заснували колоністи з Мілета, ще в 7 столітті до нашої ери. На північно-іранському «Пантікапей» означає — «рибний шлях», це не грецьке слово, а скіфське.

Mitridat8 Гора Мітридат.Місто Пантикапей Греки називали місто Боспорос, як протоку. Багато стародавніх джерел згадують це місто. Столицею Боспорської держави Пантікапей стає в 5 столітті до нашої ери, він об'єднав всі міста по дві сторони протоки. Це держава протягом довгого часу могла протистояти Риму.

На північно-західних і західних схилах гори розташовані розкопки цього величного міста. Тут ви зможете прогулятися по стародавніх тротуарах, і навіть зайти в кімнати храму та побачити знамениті грецькі колони. Дивом збереглися ці колони, адже під час Великої Вітчизняної війни тут точилися бої.

Безліч таємниць укутує гору Мітрідат. Її прикрашають скульптури грифонів (голова птаха, тіло лева і крила), а на вершину ведуть чотириста ступенів.

У будь-якому випадку кожному буде цікаво прогулятися по спадкоємиці величного міста Пантікапея і набратися цієї шаленої енергії, яка додає сили.

Mitridat6 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat11 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat9 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat10 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat4 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat5 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Mitridat7 Гора Мітридат.Місто Пантикапей

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑