Керченські вулкани

vylkani2 Керченські вулканиКількість вулканів:
близько 50
Найбільш потужний :
вулкан Андрусова
кратер в діаметрі близько 50 м
Місце розташування:
АР Крим
р.
с. Бондаренкове (Булганак)
На замітку:
можна приїхати до вулкану в будь-який період року

Вулкани на карті:

vylkani9 Керченські вулкани

Більше 50 діючих грязьових вулканів розташовано на Керченському півострові. Серед них зустрічаються, як високі, так і абсолютно плоскі, постійно і періодично діючі, тільки виверження не лавові, а з бруду. Справжнім тріумфом бруду можна назвати Булганакське поле. Тут різноманітні, конусоподібні і у формі озер, вулкани сочаться брудом. Досить широкі в діаметрі кратери, відкривають перед вами пульсуючий і з бульбашками бруд, над яким досить рідко піднімаються білі хмарки газу.

vylkani3 Керченські вулкани

Буро-сіра кірка покриває схили сопок. А посеред них лежить озеро, яке заповнене рідким брудом. Такий незрозумілий напіврідкий ландшафт стає приводом того, що озеро часто змінює свої обриси, цьому сприяють притоки бруду. Серед цілого поля вулканів вам не зустрінеться вогонь і розпечена лава, оскільки бруд весь час холодний і його температура ніколи не піднімається вище, ніж 19 градусів.

vylkani4 Керченські вулкани

Цей бруд піднімається з-під землі, але підштовхує його не висока температура, а величезний тиск газів, які тут накопичуються. Грязьові сопки часто сприймають, як прикмету про появу нафти в надрах, так як гази з'являються в результаті органічного процесу, який дає нафту. Найсильніше виверження було в 1914 році, тоді бруд фонтанував на 40-60 метрів у висоту, а потім просто спускався по схилу, при цьому його потік був 120 метрів в ширину і 2 метри завтовшки. Це було виверження Джау-Тепе, який ще раз мав виверження в 1942 і з тих пір відпочиває.

vylkani7 Керченські вулкани

vylkani8 Керченські вулкани

vylkani6 Керченські вулкани

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑