Кочубеївські дуби

Kochubeey1 Кочубеївські дубиВік дерев:
600-800 років
Діаметр стовбура:
1,5-1,8 м
Висота:
20-22 м
Місце розташування:
Полтавська область
селище Диканька
25 км від Полтави

на карті:

Kochubeey6 Кочубеївські дубиСеред густих лісів на Полтавщині знаходиться оспіване Гоголем селище Диканька. Щоб потрапити в нього достатньо проїхати 25 кілометрів від Полтави.
Одна з версій такої назви селища полягає в тому, що там були непрохідні хащі, нетрі і ліси, що оточували Диканьку. Невідома точна дата заснування селища, в документах воно вперше згадується в 1658 році. Це був родовий маєток Кочубеїв і до сьогодні тут збереглися кілька кочубеївських дубів, які оточували палац. Палац було повністю знищено у 1917 році, під час революції.

Вік знаменитих Кочубеївських дубів від 600 до 800 років. Це не просто дерева, це могутні велетні, їх стовбури досягають півтора метра в діаметрі, а висота від 20 до 22 метрів. Тут встановлені лавки, на яких можна відпочити, і насолодитися чистим лісовим повітрям.
За народними переказами ці дерева садили полтавський генеральний суддя Василь і полковник Іван Іскра, що було приурочено до дня народження В.Л. Кочубея, і відбувалося ще задовго до Полтавської битви.

Kochubeey3 Кочубеївські дубиНа карті 1861 року тут була ціла алея з 68 дубів, до сьогодні їх залишилося лише 4 і вони охороняються державою. Один дуб росте ближче всього до села Диканька, а інші три ростут в ряд.
Є легенда, за якою, юна Маруся (Мотря) Кочубей біля цих дубів зустрічалася з гетьманом Іваном Мазепою, який був її коханим.

Kochubeey4 Кочубеївські дуби

Kochubeey12 Кочубеївські дуби

Kochubeey13 Кочубеївські дуби

Kochubeey10 Кочубеївські дуби

Kochubeey14 Кочубеївські дуби

Kochubeey2 Кочубеївські дуби

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑