Корпусний сад

korpusnij sad 2 Корпусний сад

Відкритий:
1909 р.
Розмір:
6 га
Статус:
пам'ятка садово-паркового мистецтва
Місце розташування:
Полтавська область
м. Полтава, вул. Жовтнева, Корпусний (Кругла площа)
На замітку:
у 1840 році було розпочате будівництво

Сад на карті:

korpusnij sad 3 Корпусний сад

Славу перемоги росіян під Полтавою хотів увічнити ще Петро І, але тільки в 1778 році з'явився перший обеліск з дощечкою з міді, який присвятили цій події. Його розмістили біля Спаської церкви, але коли проводилася реконструкція в місті, його розібрали (в 19 столітті).

Тома де Томон створив проект нового Обеліска Слави, який в 1805 році встановили на Круглій площі. Після цього площа стала центром міста, і тут почали будувати найважливіші міські споруди. Першим з'явився Будинок поштового відомства або Малоросійського поштамту. Потім з'явилися Губернаторські присутні місця, де вели адміністративну роботу з мешканцями міста. У цьому ж 1810 р. завершили і Губернаторський будинок.

Найбільшою і грандіозною будівлею Корпусного саду став Кадетський корпус, його почали будувати в 1809 році, але урочисте відкриття відбулося лише в 1840 році, через нестачу фінансів.

korpusnij sad 4 Корпусний сад

Особняк для генерал-губернатора завершили в тому ж 1810 році, але після революції будівля перейшла у власність Ради професійних спілок. Один із секторів Корпусного саду розмістив будинок Дворянських зборів. Після революції використовувався як клуб, а після реставрації в 1947 році, тут відкрили кінотеатр.

Біля поштамту спочатку звели Кінний поштовий двір, але цю будівля повністю зруйнували під час війни і лише в 1957 році, на її місці звели будинок зв'язку.

Тут дійсно є на що подивитися, адже красивий Корпусний сад був ідеально спроектований і втілював всі ідеї. Тому, якщо опинитеся в Полтаві, то обов'язково прогуляйтеся саме тут.

korpusnij sad 5 Корпусний сад
korpusnij sad 6 Корпусний сад
korpusnij sad 7 Корпусний сад
korpusnij sad 8 Корпусний сад
korpusnij sad 9 Корпусний сад

Теги:
Comments are closed.

Back to Top ↑