Костел святої Ельжбети (святих Ольги і Єлизавети) у Львові

kostel svjatoj elzhbeti svjatih olgi i elizaveti vo lvove 2 Костел святої Ельжбети (святих Ольги і Єлизавети) у Львові

Початок будівництва:
13 вересня 1903
Архітектор:
Теодор-Мар'ян Тальовський
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
Львівська область
м. Львів, пл. Кропивницького (перетин вулиць Городоцької, ім. Степана Бандери, ім. Шептицьких)
На замітку:
належить до УГКЦ

на карті:

kostel svjatoj elzhbeti svjatih olgi i elizaveti vo lvove Костел святої Ельжбети (святих Ольги і Єлизавети) у Львові

У 1903 році в місті Львів рукою імператора Франциска Йосипа І (Австро-Угорська імперія) був закладений костел святої Ельжбети, в пам'ять про його передчасно спочившу дружину. Його зводили впродовж восьми років, використовуючи засоби польської громади. Вже до моменту відкриття його почали вважати домінантою міста, так як він один з перших зустрічає всіх гостей коло центрального вокзалу.

Уже під час Першої світової війни біля костелу конфіскували дзвони і переплавили їх за указом влади на зброю. А польсько-українська війна 1918—1919 років принесла в стіни цього святого місця руйнування, адже костел опинився в епіцентрі обстрілу і вуличних боїв. Навіть сьогодні про ці події нагадує пам'ятна табличка, розміщена на будівлі.

Але костел досить швидко відновили з руїн, і він навіть придбав новинку — сімдесятитрьохтрубний духовий орган, що стає його перлиною, вироблений фірмою сім'ї Бернацький. Саме орган надав оплоту віри якусь завершеність в 1926 році.

kostel svjatoj elzhbeti svjatih olgi i elizaveti vo lvove 3 Костел святої Ельжбети (святих Ольги і Єлизавети) у Львові

Але, на жаль, Друга світова війна також не надто милувала костел, вона не могла не залишити своїх віх на його стінах. Одного разу при повітряному бомбардуванні поруч із самим храмом була розірвана бомба, від чого сама будівля та її покрівля отримали значний збиток.

У 1946 році його закрили, як і багато інших храмів. Він був повалений в занепад і запустіння, але до 70-х років 20 століття колишній костел вирішили пристосувати під склад. Тільки в 1991 році, костел, який іменували на честь святих Ольги і Єлизавети, знову продовжує виконувати своє первісне покликання і відкриває двері перед віруючими греко-католицької церкви. Чимало зусиль для його відродження доклав тодішній настоятель костелу отець Михайло. Сьогодні кожен може зайти сюди і насолодиться прекрасними архітектурними рішеннями, а також святістю цього місця.

kostel svjatoj elzhbeti svjatih olgi i elizaveti vo lvove 4 Костел святої Ельжбети (святих Ольги і Єлизавети) у Львові

Теги: , , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑