Фортеця Єні-Кале

Eni kale11 Фортеця Єні КалеБудівництво:
1699—1706 рр…
Архітектор:
Голоппо
Стан:
руїни
Місце розташування:
АР Крим
Керченська протока
Статус:
пам'ятка архітектури

на карті:

Eni kale12 Фортеця Єні Кале

Ені-Кале — це фортеця на березі Керченської протоки, що знаходиться в північно-східній частині Керчі. Вона була побудована османцями в 1699—1706 роках. Її назва в перекладі з турецької означає «Нова Фортеця». Турки приступили до будівництва нової фортеці в 1701 році, вона повинна була захистити їх від потрапляння російських кораблів у Чорне море. Це місце було підібрано не дарма, воно на крутому березі і навпроти добре видно косу Чушка. Це місце стало незручним лише для судів, які проходили повз, тому що тут не було можливості зробити маневр, то судна просто підставлялися під вогонь берегових батарей.

Eni kale10 Фортеця Єні Кале

На прохідних ділянках позиції чудово прикривали турецькі судна і допомагали мілини, а тилом була фортеця Тамань. Італієць Голоппо керував будівництвом цієї фортеці. Крім нього, ще кілька французьких інженерів брали участь у цьому будівництві. Ені-Кале — це фортеця з дуже важливим стратегічним значенням, яка розташовувалася в самій вузькій частині протоки, вона контролювала прохід кораблів за допомогою потужних гармат, між Азовським і Чорним морями тут було не пробратися.

Eni kale4 Фортеця Єні Кале

Крім оборонних функцій — ця фортеця служила, як резиденція турецького паші. Її форма неправильного п'ятикутника, розташовувалася в кілька рівнів через неправильний рельєф. Вона зайняла територію площею в 2,5 га і в її арсеналі були: житлові будинки, два порохових склади, арсенал, водяний резервуар, мечеть і лазня. А гарнізон Ені-Кале становили 300 татарських і 800 турецьких солдатів. Сьогодні це одна з визначних пам'яток Криму, і це пам'ятка архітектури, але її слід більш ретельно охороняти і реставрувати. У будь-якому випадку, ви отримаєте величезну насолоду приїхавши сюди.

Eni kale1 Фортеця Єні Кале

Eni kale5 Фортеця Єні Кале

Eni kale7 Фортеця Єні Кале

 

 

Eni kale9 Фортеця Єні Кале

Eni kale7 Фортеця Єні Кале

Eni kale3 Фортеця Єні Кале

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑