Фортеця Св. Єлисавети

 

Krepost Sv.Elizaveti1 Фортеця Св. ЄлисаветиЧас заснування:
1752 р.
Закінчила оборонну діяльність:
1775 р. (у 1784 р. вивели всю артилерію в Херсон)
Місце розташування:
Кіровоградська область
м. Кіровоград
вул. Ушакова, 3
Статус:
і адміністративний центр Новосербського поселення

Фортеця на карті:

Krepost Sv.Elizaveti7 Фортеця Св. Єлисавети

Уздовж південного кордону Нової Сербії була зведена в 1754 році Фортеця Св. Єлизавети. Це була область військових поселень, і фортеця призначалася для захисту Південної України при нападі кримських татар і турків. Указ підписала імператриця Єлизавета 11 січня 1752, а вже 30 липня затвердили проект.
Приблизно рівна відстань фортеці від Архангельської і Мішурінорежской фортець стала основним критерієм при виборі місця. Його вибирав генерал І. Ф. Глєбов, а потім його затвердив Сенат на засіданні (1753 р.). Але будови ще затрималися через нестабільну політичну ситуацію і почалися в 1754 році.

Krepost Sv.Elizaveti2 Фортеця Св. Єлисавети

Вона створена у формі шестикутника земляними валами з шістьма равелінами перед куртинами. Глибокі сухі рови оточували фортифікаційну систему, уздовж яких проходила фортечна дорога, яку покрили шістьма гласиса.
Безпосередньо у воєнних боях фортеця була затіяна тільки один раз, під час російсько-турецької війни (1768—1774 рр…), А саме в 1769 році, після нападу кримського хана Крим-Гірея на Єлисаветградську провінцію. А вже в 1775 році вона не грала ролі оборонної фортеці. У 1784 році з фортеці Св. Єлизавети вивезли всю артилерію в Херсон.

Це унікальний фортифікаційною пам'яткою ХVІІІ століття. Сюди варто приїхати, якщо бажаєте проникнутись істрією та відчути себе на місці тих подій. Чи якщо ви вірите в легенду, що саме тут є заховані скарби, таємницю яких зберігає сама фортеця.

Krepost Sv.Elizaveti6 Фортеця Св. Єлисавети

Krepost Sv.Elizaveti5 Фортеця Св. Єлисавети

Krepost Sv.Elizaveti4 Фортеця Св. Єлисавети

Krepost Sv.Elizaveti3 Фортеця Св. Єлисавети

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑