Лівадійський палац

Livadiya 46 Лівадійський палац

Час заснування:
1834 р.
Будівельник:
Микола Краснов
Графік роботи:
10:00 — 19:00
Місце розташування:
АР Крим
смт. , вул. Батурина, 44-а
тел.: (0654) 31-55-79
На замітку:
вартість квитків для дорослих — 25 грн. для школярів та дітей — 10 грн.

на карті:

Livadiya 47 Лівадійський палац

Колишня літня резиденція останнього з російських імператорів Миколи ІІ та головна визначна пам'ятка Ялти — це Лівадійський палац. Він знаходиться приблизно в 3 кілометрах від Ялти, в селищі Лівадія.
Це не тільки палац, це цілий архітектурно-парковий комплекс, який безсумнівно є видатною пам'яткою архітектури, а також паркового мистецтва. Палац зводили з проекту відомого ялтинського архітектора Миколи Краснова (1865—1939). Все виконано в стилі італійського Відродження.

Livadiya 1 Лівадійський палац

Крім Великого палацу, в Лівандійськй палацовий ансамбль увійшли поштовий корпус, палац міністра двору барона Фредерікса, церква в ім'я Воздвиження Чесного Хреста, а також прекрасний італійський дворик. Як свідчить Микола Краснов, ворота внутрішнього італійського дворика були вивезені з Верони і виготовлені в самій Італії, а не уральськими майстрами, як часто пишуть в путівниках і розповідають на екскурсіях.
Для селян в 1925 році, у колишньому царському дворі, був відкритий санаторій, який згодом був перетворений в кліматичний лікувальний комбінат.

Livadiya 3 Лівадійський палац

Саме у Великому (або, як його ще називають, Білому) залі палацу, відбувалася Ялтинська (Кримська) конференція (4-11 лютого 1945 р.) глав урядів держав антигітлерівської коаліції — США, СРСР і Великобританії, на якій прийняли «Декларацію про звільнення Європи », а також прийнято рішення створити ООН та інші важливі документи, які вирішили долю світу. Саме в палаці розташував свою резиденцію на час конференції президент США — Ф. Рузвельт.
Несамовитою красою туристів підкорює не тільки архітектура, а й парк. Картинки його природи змінюються дуже часто. Тут величезна кількість тропічних рослин, струменів, фонтанів, квітників, які описували великі письменники.

Livadiya 11 Лівадійський палац

Livadiya 37 Лівадійський палац

Livadiya 38 Лівадійський палац

Livadiya 39 Лівадійський палац

Livadiya 40 Лівадійський палац

Livadiya 48 Лівадійський палац

Livadiya 49 Лівадійський палац

 

Livadiya 29 Лівадійський палац

Livadiya 31 Лівадійський палац

Livadiya 41 Лівадійський палац
Livadiya 8 Лівадійський палац
Livadiya 19 Лівадійський палац

Livadiya 25 Лівадійський палац

Livadiya 36 Лівадійський палац

Livadiya 21 Лівадійський палац

Livadiya 24 Лівадійський палац

Livadiya 35 Лівадійський палац

Livadiya 17 Лівадійський палац

Livadiya 50 Лівадійський палац

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑