Луцький замок або замок Любарта

Lubert4 Луцький замок або замок Любарта

Час заснування:
14 ст.
Засновник:
Вітовт
Графік роботи:
10:00 — 18:00
Місце розташування:

вул. Кафедральна, 1-а
тел.: +38 (0332) 72-45-88, 72-30-75
На замітку:
постійно реставрується і ведуться археологічні розкопки

на карті:

Lubert1 Луцький замок або замок ЛюбартаГоловна визначна пам'ятка і символ міста Луцька — Луцький замок. Його звели в 14 столітті для литовського князя Вітовта Любарта. Сьогодні замок іменую трьома способами: Верхній (так як є і напівзруйнований Нижній замок), Луцький (найпоширеніше) і замок Любарта (по імені князя засновника). Цей замок одним з небагатьох, який зберігся ще з епохи Великого князівства Литовського. Перша згадка про фортецю тут була ще в 1085 році в літописі. І хоча історію цього замку ведуть з 1340 року, існував він з 1000 року, коли тут була зведена дерев'яна фортеця, яку з часом просто замінили більш міцним кам'яним спорудженням. Луцький замок зводився на протязі довгих сорока років і спочатку були зведені тільки башти: Стирова (так як над річкою Стир), Виїзна, Владича, лише потім були добудовані стіни.

 

Багато століть саме тут діяв крайовий уряд, а також соборний клирос єпископів, тут часто збиралася багаті сім'ї та волинська шляхта. Тут знаходиться відома канцелярія, в якій була створена маса документів, більшість з яких збереглися в міських книгах.

Lubert10 Луцький замок або замок Любарта

Замок має не зовсім правильну форму, більш трикутну, це викликано особливим рельєфом цієї місцевості. Саме в баштах Луцького замку ви зможете відвідати не тільки експозиції арсеналу замку, але і музей дзвонів, до речі, єдиний в Україні.

Lubert3 Луцький замок або замок Любарта

Біля веж також виявлений величезний підвал, в ньому колись зберігали продукти, вина і т.д. а ось посеред замкового двору, ще з давньоруських часів існувала церква соборна Івана Богослова. У ній були поховані луцькі єпископи і князі, і сам будівничий замку Любарт. Сьогодні археологи виявили стіни храму, якому понад 600 років і планують звести над духовною столицею Волині павільйон, де повинен розміститися музей.

Lubert6 Луцький замок або замок Любарта

Lubert5 Луцький замок або замок Любарта

Lubert7 Луцький замок або замок Любарта

Lubert8 Луцький замок або замок Любарта

Lubert14 Луцький замок або замок Любарта

Lubert11 Луцький замок або замок Любарта

Lubert13 Луцький замок або замок Любарта

Lubert12 Луцький замок або замок Любарта

Теги: , ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑