Маріїнський палац

mariinskij dvorets Маріїнський палац

Початок будівництва:
1748 р.
Завершення будівництва:
1760 р.
Проект:
Франческо Бартоломео Растреллі
Місце розташування:
м.
вул. М. Грушевського, б. 5
На замітку:
закритий для відвідувань

Палац на карті:

mariinskij dvorets 2 Маріїнський палац

Під час перебування в Києві імператриця Єлизавета в 1744 році обрала для себе місце під будівництво царського палацу. Саме тут, за проектом Франческо Бартоломео Растреллі в 1748 році почалося будівництво, яке теоритично закінчилося через сім років, але насправді опоряджувальні роботи велися в палаці аж до початку 1760 року. Сама замовниця палацу, тобто імператриця, так і не встигла в ньому побувати.
Петро Румянцев-Задунайський став його першим господарем, так як був призначений генерал-губернатором Малоросії. Саме тоді палац вперше виступив, як резиденція глави України для прийняття закордонних гостей. Потім його використовували як резиденцію Київського генерала-губернатора, але в 1819 році сталася пожежа, яка знищила другий поверх з дерева і все внутрішнє оздоблення, що змусило перетворити палацовий комплекс в казарми.

mariinskij dvorets 3 Маріїнський палац

Відродився палац в 1868-70 роках, завдяки російському імператорові Олександру ІІ та його дружині. До їхнього приїзду тут відбудували другий поверх (вже кам'яний), прибудували балкони з драбиною в центральній частині. Крім того був ретельно відновлений інтер'єр у стилі барокко і ренесансу. Саме після цієї реставрації палац назвали Маріїнським, на честь дружини імператора.
До революції 1917 року він так і залишався резиденцією царської родини. Після неї там був обладнаний технікум, а потім музей. Зараз Маріїнський палац виступає в ролі місця для офіційних прийомів у якості однієї з резиденцій Президента України.
Крім того, біля палацу знаходиться дуже красивий Царський парк з 1743 року, який має свою систему прямих доріжок, що перпендикулярно перехрещуються і простягаються до вод Дніпра. Його створювали за проектом справжніх майстрів паркового мистецтва — Й. Гофмейстера і Д. Фока.

mariinskij dvorets 4 Маріїнський палац

mariinskij dvorets 5 Маріїнський палац

mariinskij dvorets 6 Маріїнський палац

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑