Масандрівський палац

massandra11 Масандрівський палац

Початок будівництва:
1881 р.
Замовник:
князь Семен Воронцов
Графікработі:
10:00 — 17:00
понеділок — вихідний
Місце розташування:
АР Крим
Ялтинський р-н, смт
тел.: (0654) 32-17-28
На замітку:
вартість входу для дорослих — 10 грн.
для дітей та студентів — 5 грн.

на карті:

massandra22 Масандрівський палац

Один з найкращих архітектурних пам'ятників Південного берега Криму знаходиться у Верхній Массандрі, а саме — палац імператора Олександра ІІІ. Він зведений коло схилів гірської гряди, в досить відокремленому місці, яке оточує ліс. Почалося будівництво палацу в 1881 році під замовлення Семена Воронцова, проект виконував Етьєн Бушар, який зробив його в стилі Людовика XIII. Але, на жаль, в 1882 князь Воронцов помер. І вже в 1889 маєток придбали Відомства для Олександра ІІІ. Архітектор Теребенев тоді дав опис стану палацу, який сьогодні дає можливість скласти правильну картину його виду.

massandra12 Масандрівський палац

До 1902 року тривало будівництво палацу за проектом Максиміліана Месмахера. Він зберіг стиль і розміри побудов, але почав використовувати зовсім нові декоративні матеріали і прийоми, що дозволило змінити палац до невпізнання і зробити з нього казковий терем, на місці старого аскетичного лицарського замку. Біля палацу був красивий парк, влаштовані алеї, прокладені доріжки, розбиті квітники. Крім того тут були посаджені кедри, сосни, ялівець, кипариси, а також екзотичні фруктові дерева — лимони, фіги, маслини, апельсини. На сьогодні, цей парк є одним з кращих ландшафтних парків, який займає площу 42 гектари.

massandra13 Масандрівський палац

Палац був призначений для відпочинку, тому в ньому ви не знайдете залів для прийому або ж інших парадних залів. А житлові кімнати досить мініатюрні і кожна має витончений камін. Зараз, парк на 6 га і палац створюють разом красивий ансамбль. У замку навіть збереглися унікальні меблі, дзеркала, каміни, люстри ручної роботи та багато цікавого.

massandra21 Масандрівський палац

massandra23 Масандрівський палац

 

massandra3 Масандрівський палац

massandra9 Масандрівський палац

 

massandra14 Масандрівський палац

massandra17 Масандрівський палац

massandra18 Масандрівський палац

massandra19 Масандрівський палац

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑