Мерефо-Херсонський міст у Дніпропетровську

merefo hersonskij most v dnepropetrovske Мерефо Херсонський міст у Дніпропетровську

Відкриття:
21 грудня 1932 р.
Архітектор:
Микола Колоков
Місце розташування:
Дніпропетровська область
м. , поблизу набережної В.І. Леніна

на карті:

merefo hersonskij most v dnepropetrovske 2 Мерефо Херсонський міст у Дніпропетровську

Спорудити другий за часом і перший по красі і величі міст, який пов'язує два береги Дніпра в місті Катеринославі, вирішили ще в 1902 році. Це було пов'язано з великим збільшенням вантажопотоку на залізниці. Проект створив інженер Григорій Передерій, і за два роки звели 22 опори. Але Перша світова війна трохи змінила все, навіть не дивлячись на те, що до 1916 року були встановлені всі опори, будівництво законсервували.
Ще не один раз питання підіймали повторно, але самі роботи відновили лише у 1931 році. Для цього використовували проект Миколи Михайловича Колокова, який був обраний через всесоюзний конкурс. Арочна залізнична артерія в Дніпропетровську будувалася трохи більше року, і вже 21 грудня 1932 відбулося урочисте відкриття.

merefo hersonskij most v dnepropetrovske 3 Мерефо Херсонський міст у Дніпропетровську

Під час Другої світової війни великі збитки були нанесені мосту, тому на його відновлення було витрачено близько п'ятдесяти мільйонів рублів. Але навіть у наші дні цей міст залишається однією з головних залізничних артерій міста, яку не можна уявити без розкішних ажурних арок.
Сьогодні міст складається із залізобетонних арок над основним руслом Дніпра, перекриттів лівобережжя, малих аркових прольотів Монастирського острова і трьох сполучних прольотів в парку імені Шевченка.

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑