Музей підводних човнів у Балаклаві

muzej podvodnih lodok v balaklave Музей підводних човнів у Балаклаві

Створений:
2002 р.
Колись:
завод по ремонту та обслуговуванню підводних човнів
Графік роботи:
10:00-17.00
Місце розташування:
АР Крим
м. Севастополь, Балаклавський р-н, вул. Мармурова, 1
тел.: (0692) 63-75-93, 93-31-06
На замітку:
влітку варто записуватись на екскурсії заздалегіть

на карті:

muzej podvodnih lodok v balaklave 2 Музей підводних човнів у Балаклаві

У Балаклаві з 1957 по 1961 рік будувався підземний комплекс, призначений для субмарин. Його задумали як будівлю, що могла захистити від атомних нападів. Працювали тут цілодобово, було чотири зміни працівників. 45 тисяч кубометрів залишила гірнича виробка, що мала площу 6 тис. квадратних метрів. За деякими даними вартість спорудження такого будинку обійшлася в 67 мільйонів радянських рублів, а вартість внутрішнього обладнання системами життєзабезпечення та іншими елементами — 65 мільйонів рублів.

Цей об'єкт був як підземний водоканал, що мав виходи з обох сторін Балаклавської гори, із ремонтними цехами, доком, цехами призначеними для зберігання різного роду зброї, а також нормальним житлом для персоналу, кухнею, їдальнею, ванними, кімнатами для відпочинку, душовими, командними пунктами і звичайно ж протиатомними сховищами. Загалом довжина тунелю досягає 500 метрів, довжина потерни, в якій розмістилися основні цехи — 300 метрів. Підводний канал має 360 метрів, ширина якого від 6 до 12 метрів, а глибина в середньому становить 6 метрів, але місцями досягає і 8,5. Об'єкт можна з легкістю повністю ізолювати від навколишнього середовища і у випадку атомної війни, тут можуть врятуватися люди.

muzej podvodnih lodok v balaklave 3 Музей підводних човнів у Балаклаві

Спершу проект задумувався ще більш грандіозним, тут мав бути доковий цех, що вміщує відразу чотири підводні човни для ремонту. Але в 1960 році, після того як проект відвідав Хрущов, його взагалі мало не заморозили. Необхідність завершити будівництво була їм підтверджена лише через 90% готовності об'єкту.

У 2002 році уряд України прийняв рішення обладнати тут Центральний музей збройних сил України. Хоча відкриття його відбулося в 2003, тобто через рік. Нинішня композиція музею весь час розширюється завдяки самим працівникам, які по мірі можливостей намагаються заповнити всі порожні приміщення і залучити якомога більше уваги. У розпал сезону тут навіть вибудовується черга з відвідувачів і слід записуватися на екскурсії. Тут ви зможете побачити не тільки музейні експозиції, але і пройтися по місцях, в які колись проста людина ні за що не потрапила би.

muzej podvodnih lodok v balaklave 4 Музей підводних човнів у Балаклаві
muzej podvodnih lodok v balaklave 5 Музей підводних човнів у Балаклаві
muzej podvodnih lodok v balaklave 6 Музей підводних човнів у Балаклаві
muzej podvodnih lodok v balaklave 7 Музей підводних човнів у Балаклаві

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑