Мис Сарич

mis sarich 8(2) Мис СаричПоложення:
найпівденніша географічна точка не тільки Кримського півострова, але і всієї суші України та Європейської частини СНД
Акваторія:
Чорне море
Місце розташування:
АР Крим
В 5 км від мису Сарич знаходиться селище Форос, відстань до центру Севастополя — 30 км, до Ялти — близько 40 км

на карті:

mis sarich 8 Мис Сарич

Мис Сарич — це одне з найкрасивіших місць Криму, крім того це крайня південна точка не тільки Криму, але й України. Він входить до складу території Севастополя за адміністративним відношенням. Мис організувався горбатим схилом Байдарської яйли, яка спускається до південного напрямку, до моря, у вигляді потужної кам'яної гряди, що поросла сосново-ялівцевим рідколіссям, саме його місце розташування робить мис таким незвичайним.

mis sarich 2 Мис Сарич

У 1898 році на околиці мису побудували навігаційний маяк, який допомагає морякам знайти дорогу до Севастополя. Ще не було такого випадку, щоб Сарич підвів кораблі і не засвітив їм, з його вогнями звіряли свій шлях тисячі різних судів. Мис має досить дике узбережжя, яке покривають кам'яні хаоси з окремих скель і різноманітних каменів. З великої гальки і валунів тут складаються пляжі, які досить рідкісні. У радянські часи ці місця не відкривали, саме тому тут збереглася така природа і природна краса субтропічного ландшафту.

mis sarich 6 Мис Сарич

Тут ще є багато рослин, які занесені до Червоної книги, наприклад, фісташка туполиста, ялівець високий, суничник дрібноплідний. Крім того, тут росте грабинник, дуб пухнастий, держи-дерево, вязель емеровий, жасмин чагарниковий, іглиця понтійська та інші дерева і чагарники. Це дивної краси і романтики місце, яке зможе підкорити всіх любителів справжньої краси самої матінки-природи.

mis sarich 5(2) Мис Сарич

mis sarich 7(1) Мис Сарич

mis sarich 7 Мис Сарич

mis sarich 1 Мис Сарич

mis sarich 7(4) Мис Сарич

mis sarich 8(3) Мис Сарич

mis sarich 9 Мис Сарич

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑