Невицький замок Закарпаття

nevitskij zamok zakarpatja Невицький замок Закарпаття

Уперше згадується:
на початку 14 ст.
Зруйнований:
у 1644 р.
Стан:
руїни
Місце розташування:
Закарпатська область
Ужгородський район, с. Невицьке, Замкова гора
На замітку:
1879 року поруч із замком заклали сад Вагнера

на карті:

nevitskij zamok zakarpatja 2 Невицький замок Закарпаття

З кінця 12 століття веде відлік свого існування Невицький замок, саме тоді територія Ужгородського перевалу зажадала хоч якогось додатково захисту, так як наростала напруженість між Угорщиною і Галичиною. Але всього через півстоліття ця твердиня впала, коли монголи вторглися в Угорщину, всі фортечні укріплення були знищені, тоді вони були зроблені ще з дерева.

Невицький замок досить швидко відновили за наказом угорського короля, для захисту кордону, про нього навіть згадують в 1274 році, як про квадратної форми фортеці з вежею-донжоном і колодязем, який збирає дощову воду. Невицька фортеця більшість часу належала роду Другетів. З ними замок змінює свій вигляд, його дерев'яну споруду замінюють кам'яною, а біля підніжжя Замкової гори вже з'являється село. Оборонне значення замку також значно підвищилося, його укріпили, прибудували нові вежі, спорудили рови і замкнули корпус глухими стінами.

nevitskij zamok zakarpatja 3 Невицький замок Закарпаття

Не раз замок брав участь у важливих битвах. Але в ході бойових дій Яна Х Другета проти правлячої династії Ракоці, Невицький замок зруйнували. Після цю твердиню вже ніхто не відновлював. Але в 1879 році цей об'єкт став цікавим для всіх як пам'ятник архітектури, що має 600-річну історію, саме тому тут почали влаштовувати різні заходи і використовувати замок для театральних постановок.

Але світові війни не дали Невицькому замку стати культурним центром, тому тут настало запустіння. У 1970-80-х роках тут намагалися провести реставрації, але їх згорнули, а об'єкт просто законсервували. Сьогодні це старий, покинутий замок, який чекає свого відродження.

nevitskij zamok zakarpatja 4 Невицький замок Закарпаття
nevitskij zamok zakarpatja 5 Невицький замок Закарпаття
nevitskij zamok zakarpatja 6 Невицький замок Закарпаття

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑