Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 16 Нікітський ботанічний садЧас заснування:
1812 р.
Засновник саду:
учений-біолог XIX століття Християн Християнович Стевен
Графік роботи:
У зимовий період (листопад-квітень) — з 9:00 до 16:00
в літній період (травень-жовтень) — з 9:00 до 18:00
Місце розташування:
АР Крим
, сел. Микита
тел.: +380 (654) 335530
Вартість:
для дорослих — від 10 до 26 грн.
для дітей — від 5 до 13 грн.

на карті:

Nikitskiy 44 Нікітський ботанічний сад

Засновником і першим директором Нікітського ботанічного саду був Християн Християнович Стевен. У 1812 році був створений сад, недалеко від села Нікіта, саме тому він отримав таку назву. Колекції ботанічного саду налічують близько 30 тисяч сортів, видів і гібридів рослин. По його красивих і дивних алеях щороку прогулюється близько 700 тисяч туристів і екскурсантів. Нікітський ботанічний сад має найширші наукові зв'язки з 550-ма установами, які знаходяться в 80 країнах світу.

Nikitskiy 13 Нікітський ботанічний сад

Верхній парк ботанічного саду отримав свій центральний ансамбль і адміністративну будівлю до 125-річчя створення саду. Пірамідальні кипариси оточують центр саду, а також ліванські, гімалайські і атлаські кедри, пальми і багато інших екзотичних рослини. Будівлі в цій частині парку повиті трояндами, гліцинією і плющем. Крім того, саме тут встановлено погруддя засновника саду Х.Х. Стевена. Прогулюючись Нікітським парком, ви зможете побачити найрізноманітніші і цікаві насадження, які привезли сюди з різних куточків світу. Деякі з них мають кілька століть і нагадують своєю присутністю про тутешні ліси.

Nikitskiy 31 Нікітський ботанічний сад

Найбільш стара частина Нікітського ботанічного саду — нижній парк, створений в першій половині 19 століття. Тут можна побачити найстарші особини дуба, кипариса, платана та сосни. Більше 170 років тому тут був закладений маслиновий гай, який досі привертає увагу, це вічнозелена середземноморська культура добре тут прижилася. Тут зустрічається багато теплолюбних рослин, як хурма, інжир, мушмула. Цікавою буде і гігантська сосна Монтезума, яку назвали ім'ям вождя ацтеків.

Nikitskiy 1 Нікітський ботанічний сад

Найбільш теплолюбні вічнозелені культури представлені в приморському парку, так як він краще за всіх захищений гірськими гребенями і має м'якший клімат. А наймолодший парк — Монтедор, його створили трохи більше півстоліття тому і його поки відвідують не так часто, як інші. У будь-якому випадку прогулянка по Нікітському ботанічному саду буде захоплюючою і принесе море задоволення кожному відвідувачу. Крім того, ви зможете просто відпочити і подихати дивовижним повітрям, наповненим найбільш приємними ароматами.

Nikitskiy 12 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 21 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 30 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 17 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 18 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 34 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 45 Нікітський ботанічний сад

 

 

 

Нижний парк.

 

Nikitskiy 19 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 20 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 2 Нікітський ботанічний сад

Nikitskiy 11 Нікітський ботанічний сад

218 Нікітський ботанічний сад

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑