Одеський Театр опери і балету

Teatr 33 Одеський Театр опери і балету

Будівництво:
1884—1887 рр…
Автори проекту:
Фельмера і Гельмер
Архітектурний стиль:
віденське бароко
Заявки на екскурсії:
10:00 — 12:00
Місце розташування:
м. ,
пров. Чайковського, 1
тел.: (048) 780-15-28

на карті:

Teatr 39 Одеський Театр опери і балету

Одним з найвидатніших архітектурних пам'яток України і одним з найкрасивіших театрів у світі вважають будівлю Одеського Театру Опери та Балету. Це справжня перлина Одеси, яка гідно увійшла до списку «Семи чудес України». Опера почала свою історію практично з часів самого заснування міста Одеса. Вона була побудована в 1809 році за проектом Томи де Томона. Але вже в 1873 театр згорів до тла і тільки через 11 років, Одеський Оперний театр почали зводити заново. На цей раз під керівництвом віденських архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера, які проектували ще багато театрів (у Відні, Загребі, Зальцбурзі та ін.) У 1882 році вже був готовий проект.

Teatr 38 Одеський Театр опери і балету

Новий театр відкрили 1 жовтня 1887 року. У 1925 знову була пожежа, який пошкодив сцену і зал, але все було досить швидко відновлено. Перш за все Одеський Оперний Театр знаменитий своєю архітектурою, а його планування і технічні дані абсолютно не поступаються іншим світовим театрам. У стилі віденського бароко виконано сама будівля Театру, саме цей стиль був основним в європейському мистецтві в кінці 16 століття і до середини 18.

Teatr 10 Одеський Театр опери і балету

Над фасадом Театру підноситься скульптурна група, яка зображує одну з муз, а саме — покровительку мистецтва Мельпомену. Вона знаходиться в колісниці запряженій чотирма розлюченими пантерами. Внизу знаходяться ще дві скульптурні групи, які стали уособленням комедії і трагедії. Найкрасивішою частиною Театру є зал для глядачів, він відповідає гаслу: «Золотий формі — золотий зміст». Він виконаний у стилі Людовика 16 «Роккоко». Все тут ідеально гармонує один з одним: колони, куполи, арки, барельєфи, скульптури, свічки і свічники, безліч позолоти, кремові кольори стін і стель. Відвідати Одеський Театр Опери та Балету — це справжня насолода, а якщо на його сцену ще й виходять знамениті артисти опери та балету, то вона ще більше зростає.

Teatr 32 Одеський Театр опери і балету

Teatr 31 Одеський Театр опери і балету

Teatr 9 Одеський Театр опери і балету

Teatr 7 Одеський Театр опери і балету

Teatr 8 Одеський Театр опери і балету

Teatr 19 Одеський Театр опери і балету

Teatr 20 Одеський Театр опери і балету

Teatr 28 Одеський Театр опери і балету

Teatr 18 Одеський Театр опери і балету

Teatr 24 Одеський Театр опери і балету

Teatr 25 Одеський Театр опери і балету

Teatr 34 Одеський Театр опери і балету

Teatr 21 Одеський Театр опери і балету

Teatr 40 Одеський Театр опери і балету

Teatr 16 Одеський Театр опери і балету

Teatr 11 Одеський Театр опери і балету

Teatr 26 Одеський Театр опери і балету

Teatr 13 Одеський Театр опери і балету

Teatr 35 Одеський Театр опери і балету

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑