Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov4 Мисливський замок ШенборнівЧас заснування:
1890
Засновник:
Е. -Ф. Шенборн
Місце розташування:
Закарпатська область
смт. Чинадієво (між Мукачевом та Свалявою)
тел.: +38 (03131) 7-33-07, 7-32-88, 7-32-24
На замітку:
сьогодні це один з корпусів санаторію «Карпати»

на карті:

Shenbornov2 Мисливський замок ШенборнівВідчуття перебування в старій Австро-Угорщині приходить, коли приїжджаєш в мисливський замок Шенборнів, який розташувався між Свалявою та Мукачевим. Сьогодні він відомий часто, як санаторій «Карпати». А його історія починалася зі звичайного дерев'яного будиночка, який в 1840 році побудував граф Шенборн в урочищі Берегвар. Володіння графів приносили їм величезне задоволення, так як вони обожнювали полювання і часто їздили сюди з друзями. Саме ця любов і змусила їх, замість звичайної дерев'яної хатини, глибоко в лісі побудувати одну з архітектурних перлин усього Закарпаття. Замок зводився в 1890 — 1895 роках, тоді він мав, популярну в тому часі, астрономічну структуру.

Shenbornov1 Мисливський замок Шенборнів

У ньому 365 вікон — що відповідає кількості днів у році, 52 кімнати — саме стільки тижнів у році і 12 входів, як кількість місяців. Замок будували з цегли і покрили фігурною черепицею, він досить близький до стилю французьких ренесансних замків, які будували за часів «мушкетерів». Чотири різні за формою вежі з особливою химерністю і ренесансні фронтони, розмаїтість дахів і їх конструкцій — це стало причиною втрати ваги кам'яної маси, замок дає відчуття того, що його народила сама гора, він піднявся на її п'єдестал. Тому він чудово виглядає серед лісу в оточенні природи.

Shenbornov5 Мисливський замок Шенборнів

Усередині мисливський замок також вражає красою свого убрання, тут можна побачити розкішні каміни, геральдичні леви, дерев'яні сходи. Дивовижними вітражами прикрашені вікна каплиці, на яких зображені герби з коронами та хрестами. Вікна та двері під'їздів також прикрашають вітражі на біблійні теми. Крім того, замок оточує чудовий англійський парк, який розтягнувся на 19 га.

Shenbornov17 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov6 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov11 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov19 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov7 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov3 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov8 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov12 Мисливський замок Шенборнів

Shenbornov16 Мисливський замок Шенборнів

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑