Олеський замок

Olesko9 Олеський замок

Перша письмова згадка:
1327 р.
Засновник:
один із синів князя Юрія Львовича — Андрій або Лев
Графік роботи:
09:00 — 17:00
Місце розташування:
Львівська область
смт. Олесько
тел.: (03264) 2-51-93
На замітку:
вартість входу для дорослих — 10 грн.
для дітей — 5 грн.

на карті:

Olesko24 Олеський замокОлеський замок є пам'яткою архітектури XIV-XVII століть, він виник в селищі Олесько на високому пагорбі понад шість століть тому, а саме в період розпаду Київської Русі і захоплення наших територій зовнішніми ворогами. Саме в період, коли Галичина і Західна Волинь відійшли Польщі, а Буковина Молдавському князівству, Закарпаття — угорцям, на самому кордоні Литви і Польщі з'явився Олеський замок. 1327 — перша письмова згадка про цей замок, саме тоді ним став володіти Юрій — син мазовецького князя Тройдена. Юрій був запрошений на галицько-волинський князівський престол після зникнення роду Романовичів. Саме ці дати дозволяють зробити висновок, що замок був побудований одним із синів князя Юрія Львовича — Левом або Андрієм.

 

Основою зміцнення стало піднесення, на якому був зведений замок. Сам пагорб був оточений абсолютно непрохідною заболоченою територією, а ще замок захищав вал з частоколом та вал з водяним ровом.

Olesko2 Олеський замок

Фортеця займає близько 130 метрів по периметру. Особливе положення замка на самому кордоні, стало причиною багатьох битв за нього і частих змін власників. Крім цього на замок неодноразово здійснювалися набіги і розграбування. Коли з'явилася вогнепальна зброя, трохи змінився характер укріплення, всі засоби оборони були винесені за стіни і були зведені бастіонні споруди. Один з власників замку Іван Данилович вирішив використовувати придане своєї дружини Катерини Красицької для того, щоб перебудувати середньовічну фортецю Олеський замок у ренесансний палац. Переважно в плані залишилися ті ж приміщення, але були прикрашені площі веж і стін. Також були побудовані відкриті галереї для об'єднання будівель, вікна отримали кам'яні обрамлення, а двері — портали. Над воротами розмістилися герби власників замку.

Olesko20 Олеський замок

У XVIII столітті багато змін зазнав замок, їх вніс в основному скульптор француз Леблан. Тут були зроблені каміни, печі, на стінах з'явилася ліпнина, монументальні розписи та штучний мармур. Кімнати почали називати залежно від свого призначення (спальня, камінна і т.п.). До наших днів ще безліч змін було внесено в замок, його західне крило відновлювали в 19 столітті, також він постраждав від землетрусу і крім того, кожен із власників робив свої рішення. Але від цього Олеський замок зовсім не втратив своєї краси. Його двір відкриває перед нами прекрасний парк, територію якого поділяють доріжки. На місці кріпосного рова, тут облаштований ставок. Крім того, збережені декілька скульптур і надгробків.

Olesko13 Олеський замок

Olesko1 Олеський замок

Olesko4 Олеський замок

Olesko22 Олеський замок

Olesko19 Олеський замок

Olesko14 Олеський замок

Olesko3 Олеський замок

Olesko8 Олеський замок

Olesko16 Олеський замок

Olesko7 Олеський замок

Olesko23 Олеський замок

Olesko15 Олеський замок

Olesko18 Олеський замок

 

 

Olesko5 Олеський замок

Olesko12 Олеський замок

Olesko25 Олеський замок

Olesko28 Олеський замок

Теги:
Напишіть відгук

Back to Top ↑