Озеро Синевир

sinevir1 Озеро СиневирВисота над рівнем моря:
989 м
Площа:
0.07 км ²
Найбільша глибина:
22 м (середня 8-10 м)
Місце розташування:
Закарпатська область
Міжгірський район
у верхів'я річки Тереблі
На замітку:
на території створений Національний парк Синевир

на карті:

sinevir4 Озеро Синевир

Один із найбільш мальовничих куточків Закарпаття — Міжгірщина. Вона відкриває для мандрівників лісисті дороги, підхмарні полонини, швидкоплинні річки Чорною Рікою і Тереблею, а також джерела цілющих мінеральних вод, на подобі Буркуг. Озеро Синевир — найбільше озеро Закарпаття, також розмістилося саме тут. Воно утворилося близько 10 тисяч років тому і знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Воно вважається найціннішим скарбом Національного парку Синевир і цілком справедливо, це ж одна з візитних карток Українських Карпат.

sinevir2 Озеро Синевир

Озеро Синевир має середню площу 4-5 гектарів, а його середня глибина 8-10 метрів. Максимальна глибина досягає 22 метрів. Є легенда, за якою це озеро мальовничої краси, утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на тому місці, де було вбито камінною глибою її коханого, простого пастуха Вира. Близько 10 тисяч років, в результаті потужного зсуву, який спровокував землетрус, утворилося озеро Синевир насправді.

sinevir7 Озеро Синевир

Пейзажі навколо озера дуже красиві і дихають величчю. Стрункі ялини прикрашають прямовисні схили, вік яких 140-160 років і вони підходять прямо до водної поверхні. Посередині озера красиво розмістився маленький острівець, площею всього в декілька метрів. Саме через нього люди ще називають озеро — Морське око, так як він став як зіниця в блакитному оці. Навколишній ландшафт вдало доповнив Юрій Соломін. А крім того тут підноситься скульптурна композиція вирізана із червоного дерева «Синь і Вир», висотою в 13 метрів, її сприймають як прекрасну казку про безсмертне кохання.

sinevir8 Озеро Синевир

sinevir6 Озеро Синевир

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑