Озеро Світязь

Svityaz15 Озеро Світязь

Довжина:
9,3 км
Ширина:
8 км
Площа:
25,2 км ²
Найбільша глибина:
58,4 м
Місце розташування:
Волинська область
Шацький район

на карті:

Svityaz2 Озеро СвітязьНе дарма справжню перлину Волині називають «Український Байкал», адже озеро зачаровує своєю красою, білим крейдяним ложем, ідеальною прозорістю води і риб'ячим багатством. У негоду озеро показує свої грізні темні хвилі, але як-тільки приходять ясні сонячні дні в ньому відбивається вся блакить неба. Саме через це в народі ходить ціла маса легенд про це озеро. Тисячі туристів щороку приїжджають сюди, щоб відпочити і помилуватися мальовничими далями озера і його берегів. На Україні — це одне з найбільших озер, яке утворилося під дією стародавнього льодовика і потужних артезіанських вод. Мальовничий острів розташувався в східній частині озера, він покритий великими деревами, часто липами і яворами, його площа близько 40 тисяч квадратних метрів.

Svityaz16 Озеро Світязь

Про походження острова і самого озера побутує кілька легенд. Одна з них свідчить, що коли діти пасли худобу, були з собакою, якось там проходив дід і собака почала гавкати, з чого молодші діти почали сміятися, а старші відводити її в сторону. Дід був чаклуном і покликав молодших дітей до великого каменя, підняв його києм і звідти потекла вода, що утворила озеро Світязь. Маленькі діти потонули, а старші, дівчинка і хлопчик, пішли за дідом за наказом, не озираючись, але не витримали вони і озирнулися і саме на тому місці утворився острів, а діти перетворилися на липу і явора.

Svityaz1 Озеро Світязь

Вода цього озера приємна на смак, чого більше жодне озеро в Україні не запропонує вам, а її прозорість просто вражає. Це ідеальне місце, щоб відпочити, порибалити і просто насолодитися гарним витвором природи.

Svityaz11 Озеро Світязь

Svityaz7 Озеро Світязь

Svityaz18 Озеро Світязь

Svityaz5 Озеро Світязь

Svityaz6 Озеро Світязь

Svityaz12 Озеро Світязь

Svityaz17 Озеро Світязь

Svityaz13 Озеро Світязь

Svityaz19 Озеро Світязь

Svityaz14 Озеро Світязь

Svityaz21 Озеро Світязь

Теги: ,
Напишіть відгук

Back to Top ↑