Пам'ятник 800-річчя згадки Полтави в Іпатіївському літописі

pamjatnik 800 letija upominanija poltavi v ipatevskoj letopisi Памятник 800 річчя згадки Полтави в Іпатіївському літописі

Дата установки:
1974 р.
Місце розташування:
Полтавская область
м.
Соборна площа
На замітку:
знаходиться на Івановій горі

Пам'ятник на карті:

Місто Полтава має тисячолітню історію. Колись його називали Лтава, і початок свого літочислення місто почало із згадки в Іпатіївському літописі, де місто згадане при поході князя Ігоря Святославовича на половців. У ході цього походу, половці були вражені і втратили все своє награбоване майно.

У літописі сказано, що бій був після того, як князь здійснив переправу через Ворсклу біля Полтави і пішов на Переяслав у 1174 році. Саме ця дата вважається датою заснування міста, так як цей літопис один з найбільш важливих на Стародавній Русі. Хоча археологи мають докази, що поселення тут знаходилося ще трьома століттями раніше, тобто з 899 року, але подальше затишшя в хронології протягом двох століть (1238—1430) дозволило вважати офіційною датою заснування міста саме 1174 рік.

Цілих вісім століть чекали, щоб увічнити цю дату на пам'ятному камені, біля колиски віри Свято-Успенського собору. На камені помістили скорочену цитату з Іпатіївського літопису: “Игорь Святославичь… поЂха противу Половцемъ и переЂха Въросколъ оу Лтавы… Ипатьевская летопись, 1174г.”

Здавалося б, що це звичайний гранітний камінь, але він показує, як багато для України і її міст значить її історія.

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑