Пам'ятник Катерині II в Одесі

pamjatnik ekaterine ii v odesse Памятник Катерині II в Одесі

Споруджений:
1900 р.
Архітектор:
Ю. М. Дмитренко
Скульптор:
М. П. Попов
Місце розташування:
Одеська область
м. , пл. Катерининська
На замітку:
1920 року пам'ятник було демонтовано, відновлено 2007 року

Пам'ятник на карті:

pamjatnik ekaterine ii v odesse 2 Памятник Катерині II в Одесі

Пам'ятник Катерині Великій і її сподвижникам або засновникам Одеси розташований на Єкатерининській площі. Його спорудили у 1900 році за проектом відомого архітектора Ю. М. Дмитренка, а виконав його скульптор М. П. Попов, а також інженер А. А. Сікорський. Але доля цього грандіозного пам'ятника не така вже весела, в 1920 році його демонтували, а відновлення відбулося тільки в 2007 році.

Політичного резонансу набуло відновлення цього пам'ятника, адже президент Ющенко і всі українські націоналістичні сили були проти такої події, так як саме Катерина Велика розпустила Українську Запорізьку Січ. Крім того, на їхню думку, вона була не просто московською царицею, але і своєрідним «катом українського народу».

pamjatnik ekaterine ii v odesse 3 Памятник Катерині II в Одесі

Але саме Катерина ІІ у 1794 році своїм рескриптом поклала початок будівництво цього міста-героя і порту. Не можна упускати головну причину установки такого пам'ятника, на якому почесно зайняла місце сама імператриця і її сподвижники, зусиллями яких і з'явилося це українське місто. У 1965 році, на місці цього пам'ятника встановили пам'ятник «потьомкінцям» або повсталим матросам, що приурочили до 60-річчя повстання.

Відновлення пам'ятника імператриці Катерині Великій в 2007 році ініціював Руслан Тарпан, депутат міськради. Це викликало бурю емоцій, як позитивних, так і негативних, навіть організацію мітингів. Сьогодні вже все заспокоїлося, і пам'ятник зайняв своє почесне місце.

Теги: , ,
Comments are closed.

Back to Top ↑