Пам'ятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

pamjatnik komendantu kelinu i zashitnikam poltavi 2 Памятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

Встановлений:
27 червня 1909 р.
Архітектор:
О.О. Більдерлінг
Скульптор:
О.Л. Обер
Місце розташування:
Полтавська область
м. , пр. Першотравневий
На замітку:
матеріал — граніт, бронза

Пам'ятник на карті:

pamjatnik komendantu kelinu i zashitnikam poltavi Памятник коменданту Келіну і захисникам Полтави

Захисники Полтави виявили героїзм при атаці шведської армії під керівництвом Карла ХІІ в 1700—1721 роках, що забезпечило перелом на користь Російської імперії, саме для них на Першотравневому проспекті звели пам'ятник.

До 200-річчя цієї битви у присутності великого імператора Миколи ІІ відкрили монумент захисникам і коменданту фортеці Полтава Олексію Степановичу Келіну. Його розмістили на проспекті, який носив ім'я в його честь. Проект монумента розробив архітектор Олександр Більдерлінг, а виконував замовлення відомий у той час скульптор-анімаліст Артемій Обер.

Всіх бронзових елементів обеліск позбувся під час Другої світової війни, а меморіальні дошки були вивезені в Німеччину разом з гербом міста і скульптурою лева, що раніше його прикрашали.

Але вже через два роки після закінчення всіх військових дій, пам'ятнику повертають його первісний вигляд, але не повертають символ Російської імперії — двоголового орла, якого зняли під час Громадянської війни.

Сьогодні є плани повернути пам'ятнику його первісний вигляд повністю, тобто орел з пальмовою гілкою в лапах повинен зайняти своє почесне місце на самій вершині обеліска.

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑