Панорама Оборона Севастополя

panorama oborona sevastopolja Панорама Оборона Севастополя

Автор:
Франц Рубо
Період створення:
1901—1904 рр.
Присвячено:
першій обороні Севастополя
Графік роботи:
щоденно
Місце розташування:
АР Крим
м. , Історичний бульвар
Тел.: (0692) 49-97-38, 49-97-86, 44-94-95
На замітку:
у будівлі розміщено Національний музей героїчної оборони і звільнення Севастополя

на карті:

panorama oborona sevastopolja 2 Панорама Оборона Севастополя

У 1853—1856 відбулась одна з найжорстокіших воєн в історії Криму — між франко-англійсько-османською коаліцією і Російською імперією. Вона принесла сотні тисяч жертв і завершилася підписанням Росією принизливих умов Паризького мирного договору. Саме подвиг її воїнів навіть через століття продовжує звучати переможним маршем над ворогом.

Триста сорок днів тривала героїчна оборона Севастополя, хоча були постійні атаки і бомбардування з води і з суші. У 1855 році в черговий штурм загинуло близько тисячі чоловік. Саме цій події вирішили присвятити пам'ятник, який сьогодні відомий як панорама Оборона Севастополя.

panorama oborona sevastopolja 3 Панорама Оборона Севастополя

Битву грандіозно передав за допомогою полотна фахівець батального жанру Франц Рубо, а розпочав свою роботу над цим шедевром він у 1901 році. Спочатку це були контурні начерки та ескізи, головними героями яких ставали реальні учасники тих подій. Для полотна звели спеціальний круглий павільйон в Мюнхені, де воно з'явилося на світ завдяки активній участі 20 студентів, Академії мистецтв, трьох професійних художників і безпосередньо керуючого проектом Франца Рубо.

panorama oborona sevastopolja 4 Панорама Оборона Севастополя

Вже в 1904 році, влітку, полотно було закінчено, і його доставили в Севастополь. Але урочисте відкриття панорами «Оборона Севастополя» в побудованій серед Історичного бульвару будівлі приурочили до 50-ої річниці цієї знаменної події — 27 травня 1905 року.

За багато років не раз страждала панорама, і навіть доводилося її закривати, але навіть після Другого відкриття, люди не втрачають до неї інтерес. Тут розташований сьогодні Національний музей героїчної оборони і звільнення Севастополя, який веде активну наукову, фондову, дослідницьку та видавничу діяльність.

panorama oborona sevastopolja 5 Панорама Оборона Севастополя
panorama oborona sevastopolja 6 Панорама Оборона Севастополя

Теги: ,
Comments are closed.

Back to Top ↑